Ultima

Tekst
Z serii: Proxima/Ultima #2
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Ultima
Ultima
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 73,90  59,12 
Audio
Ultima
Audiobook
37,90  27,67 
Szczegóły
Opis książki

Fascynująca powieść science fiction o eksploracji alternatywnych wszechświatów i głębokich otchłani czasu

Na planecie Per Ardua krążącej wokół gwiazdy Proxima odkryto artefakty obcych – Włazy, które pozwalają ludziom pokonywać lata świetlne, jakby wkraczali do innego pokoju. Ale ta nowo odkryta łatwość podróżowania w przestrzeni ma konsekwencje....

Gdy ludzkość odkrywa prawdziwą naturę wszechświata, ujawnia się przerażająca prawda. Wszyscy mamy niezliczone przeszłości zbiegające się w tej jednej teraźniejszości – a nasza przyszłość jest przerażająco skończona. We wszechświecie są umysły liczące miliardy lat, które nami sterują i mają wobec nas pewne plany, niezbyt przyjazne.

Czas walczyć, by odzyskać kontrolę nad swoim losem i uniknąć zagłady….

„Ultima to tour de force space opery, powieść, w której nieokiełznana wyobraźnia autora tworzy wizję pełną niezwykłych pomysłów. To prawdziwa uczta dla każdego fana fantastyki i jest już jasne, że Baxter to najwybitniejszy spadkobierca Arthura C. Clarke’a!”.

SFFWorld

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 18 lipca 2020
  • ISBN: 9788381168212
  • Tłumacz: Dariusz Kopociński
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Stephen Baxter "Ultima" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Ultima
Audiobook
37,90  27,67 
Marian Grabarczyk
06 kwietnia 2020

Po fenomenalnej «Proximie» brytyjskiego pisarza Stephena Baxtera, ruszyłem na podbój drugiej części dylogii, czyli «Ultimy». Przedstawione przez autora wizje alternatywnych rzeczywistości okazały się niezwykłymi podróżami, z których można wynieść niejedną lekcję. Autor skupił się na wieloaspektowym przedstawieniu ciągów przyczynowo-skutkowych podejmowania decyzji na różnych płaszczyznach życia, m.in. religii czy polityki. Światy i cywilizacje opisywanie przez Baxtera cechują się niezwykłą dokładnością, a warstwa naukowa powieści jest naprawdę imponująca. W tej części jest także znacznie mniej bohaterów, przez co akcja fabuły zwalnia, jednak jest mnóstwo czasu na refleksję, co wydaje mi się celem autora. Na pierwszy rzut oka książka jest trudna, ale warto poświecić jej czas, jest to science-fiction najwyższej klasy. Rewelacja.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę