Popioły

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Popioły
Popioły
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 50,90  40,72 
Audio
Popioły
Audiobook
Czyta Henryk Pijanowski
14,90  10,88 
Szczegóły
Opis książki

Historia ludzi, którzy z popiołem w sercu powracają z pól bitewnych Europy do Polski – ich legenda podtrzyma narodowe dzieje .

Kochliwy szlachcic Rafał Olbromski popada w tarapaty. Wypędzony przez ojca z domu trafia pod opiekę księcia Gintułta i wchodzi w kręgi masonerii. Spotyka przyjaciela z lat szkolnych, Krzysztofa Cedrę, i dzięki niemu zostaje wprowadzony na warszawskie salony. Wieści przynoszone z Europy przez byłych legionistów polskich sprawiają, że przyjaciele podejmują eskapadę do armii napoleońskiej, wierząc, iż walka przyniesie upragnioną wolność.

"Czytając Popioły, jesteśmy siłą rzeczy jakby uczestnikami aktu pewnego misterium dostępnego tylko dla wtajemniczonych, wskutek niedomówień, uników i aluzji obliczonych na oszukanie cenzorów. (…) Popioły to misterium patriotyzmu celebrowane przez autora".

Aleksander Achmatowicz

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 17 października 2020
Stefan Żeromski "Popioły" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Popioły
Audiobook
Czyta Henryk Pijanowski
14,90  10,88 
Krystyna Cyrus
30 grudnia 2020

Ostrzegam, że «Popioły» wymagają naprawdę dużo czasu i skupienia, bo nie dość, że mają jakieś 1000 stron, to są też dość trudne w odbiorze: ezopowy język, nawiązania, filozoficzne przesłania, inne ukryte sensy. Mimo to uważam, że warto się zapoznać. To klasyka naszej literatury narodowej. W formie ebooka bardzo wygodnie się czyta ;)

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę