EdenTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Ziemska rakieta dociera na planetę Eden, jednak lądowanie kończy się katastrofą. Kosmonauci odkrywają zdumiewające formy życia i cywilizację, opartą w całości na osiągnięciach biotechnologii. Eden jest pasjonującą historią eksploracji, stopniowego poznawania obcej przyrody i kultury poprzez szereg doświadczeń, hipotez, wreszcie emocjonujących wędrówek, w trakcie których Ziemianie muszą na bieżąco interpretować napotkane fenomeny, których sens wymyka się ich pojęciowej aparaturze.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 16 marca 2019
Stanisław Lem "Eden" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Najlepsza recenzja
M
14 maja, 09:30Mieszko Figiel

Absolutny klasyk rodzimego fantasy i science-fiction. Już po rewelacyjnym «Solaris» wiedziałem, że na tej jednej książce nie skończy się moja przygoda z pisarzem. Tym razem sięgnąłem po «Eden». Fabuła powieści kręci się wokół kilku astronautów-specjalistów, którzy rozbili się na odległej planecie i starają się wydostać naprawiając swoją rakietę. Postacie nie mają imion ale tytuły, są to Koordynator, Fizyk, Doktor, Cybernetyk, Chemik, Inżynier i Doktor. Niezwykłe opisy widoków na planecie i ciekawe pomysły na wątki poboczne. Na pewno wrócę do Edenu za jakiś czas. Absolutnie warta przeczytania lektura, genialna!

0Udostępnij:
Napisz recenzję
Napisz recenzję
Zamieść interesującą recenzję
składającą się przynajmniej z 120 znaków