3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Nienasycenie

Audio
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Tekst
Nienasycenie
E-book
14,90 
Szczegóły
Opis książki

Zypcio Kapen tuż po maturze wpada w oszałamiający wir wydarzeń. Śmierć ojca i rozwiązłość matki, szereg dziwacznych znajomości, eksperymenty seksualne i nadchodząca wojna szybko prowadzą go do dorosłości, małżeństwa, morderstwa, służby wojskowej i wielu rozterek egzystencjalnych.

Tłem zmagań Zypcia jest gargantuiczna political fiction: Polskę otaczają republiki bolszewickie, w Rosji zwyciężyli biali, by zaraz ulec potędze Chińczyków. W atmosferze schyłkowości wpływy zdobywa demoniczny Mąż Opatrznościowy – Generał-Kwatermistrz Kocmołuchowicz. Po bitwie, wzorowanej na rewolucji bolszewickiej, Polska zostaje opanowana przez armię chińskich komunistów. Najeźdźcy rozdają pigułki dawamesk B2, odbierające zdolność mentalnego oporu.

„Nienasycenie” uważane jest za najlepszą powieść Witkiewicza. Przedstawiona w nim wizja zniewolenia Polski przez komunistów może być uważana za proroczą, a Czesław Miłosz poświęcił pierwszy rozdział „Zniewolonego umysłu” pigułce dawamesk B2 i jej wpływowi na twórców sztuki socrealistycznej.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 listopada 2019
  • ISBN: 978-83-7927-059-0
  • Lektor: Michał Breitenwald
  • Wydawca: Storybox
  • Spis treści
Stanisław Ignacy Witkiewicz "Nienasycenie" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Nienasycenie
E-book
14,90 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę