Artysta

Tekst
i inne opowiadania
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Fałszywe papiery dla Lisa? Tablica pamiątkowa, kiedy nic się nie pamięta? Czy Kogut jest antysemitą? Czy szuler powinien przegrywać w karty ze względów humanitarnych? Czy stojąc w kolejce do monopolowego zbliżamy się czy oddalamy od równika? Te i inne paradoksy egzystencjalne rozważają bohaterowie zbioru opowiadań Sławomira Mrożka.

Krótkie opowieści zawarte w dwóch cyklach: «Kogut, Lis i ja» oraz «Nowosądecki, Majer i ja», po raz pierwszy wydane w jednym tomie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 02 czerwca 2020
Sławomir Mrożek "Artysta" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Ewa Paleta
05 maja 2020

Satyra w najlepszym wydaniu. Wyśmienity zbiór opowiadań jednego z moich ulubionych polskich pisarzy – Pana Sławomira Mrożka. Opowieści, które są nie tylko bardzo aktualne, ale i błyskotliwie zabawne i dające przy tym do myślenia. Egzystencjalno-paradoksalne rozważania przedstawione w niezwykle mądry i kolorowy sposób, świetny język i typowy dla autora rewelacyjny, groteskowy styl. Wspaniały, utalentowany i ceniony na całym świecie pisarz, którego twórczość zawsze będzie mnie zachwycać. Jego spektrum możliwości w stylach literackich, w jakich tworzył jest bardzo rzadko spotykana, dodatkowo jego teksty są wyjątkowo wnikliwe i unikatowo ponadczasowe. Absolutny mistrz.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę