Sekretne życie autorów lektur szkolnychAudio

Nie tacy święci jak ich malują
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Sekretne życie autorów lektur szkolnych
Sekretne życie autorów lektur szkolnych
E-book
29,99 
Szczegóły
Opis książki

Autorzy lektur szkolnych przedstawiani są jako posągowe postacie pozbawione wad i namiętności. Niewiele wiemy o ich prawdziwym życiu, które często było znacznie bardziej dramatyczne i urozmaicone niż dzieła, które po sobie pozostawili. A ze względów wychowawczych nie wypadało informować dziatwy, że ich podręcznikowe wzorce umierały na wstydliwe choroby, były uzależnione od alkoholu czy narkotyków, albo miewały nieszablonowe skłonności intymne.

Kobieto, boski diable. Wyklęta miłość Adama Mickiewicza Mąż i żona. Kompleksy i problemy Aleksandra, hrabiego Fredry Bluszcz. Wolny związek Elizy Orzeszkowej „To jak się do Pani zwracać?” Życie osobiste Marii Konopnickiej Cyborg nie tańczy na weselu. Wielkie obsesje Stanisława Wyspiańskiego Rysy i przełęcze. Tragedia Kazimierza Przerwy–Tetmajera Rodzina Połanieckich – powieść z kluczem Małżeński skandal Henryka Sienkiewicza Człowiek pełen sprzeczności. Lęki i pasje Bolesława Prusa Dzieje grzechu w szklanych domach. Skrywane problemy Stefana Żeromskiego Łoże z portalem do sławy. Zofia Nałkowska. Uzależniona od partnerów. Olimpijski laur poezji. Sportowe i alkoholowe fascynacje Kazimierza Wierzyńskiego Pisma i uczucia rozproszone. Najtrudniejsza miłość Marii Dąbrowskiej Bachus demokracji. Małżeńskie perypetie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Ego, homo, hedo. …i największe miłości Witolda Gombrowicza Popiół bez diamentu. Słabości i nałogi Jerzego Andrzejewskiego Tajemnicze wyprawy Tomka nie kończą się dobrze. Dramat Alfreda Szklarskiego Pan Samochodzik i agentura. Skandaliczne życie Zbigniewa Nienackiego Msza udającego wędrowanie. Demony i nałogi Edwarda Stachury

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 26 października 2020
  • ISBN: 9788380795617
  • Lektor: Wojciech Chorąży
  • Wydawca: Fronda
  • Spis treści
Sławomir Koper "Sekretne życie autorów lektur szkolnych" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Sekretne życie autorów lektur szkolnych
E-book
29,99 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę