Rozwód w Budzie

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Znakomita powieść opisująca małżeńską zdradę. Węgierski wydawca tak reklamował wznowienie: Rozwód w Budzie? To przydarza się tylko innym! Lecz jeden z takich rozwodów w sposób zaskakujący dotyka życia sędziego orzekającego właśnie w sprawach rozwodowych. Długa nocna rozmowa z dawnym kolegą szkolnym sprowokuje głównego bohatera do przewartościowania własnego życia.


Powieść tłumaczona była na język włoski, niemiecki (ostatnio nawet w nowym przekładzie), hiszpański, francuski, portugalski, niderlandzki.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 13 kwietnia 2019
Sandor Marai "Rozwód w Budzie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Donata Okonek
17 maja 2020

Niezwykle ciekawa opowieść o uczuciach i wyborach, przez którymi staje człowiek. Mocno psychologiczna, ale również przerabiająca wiele sfer życia bardziej analitycznie – sędzia zajmujący się rozwodami toczy nocną rozmowę z przyjacielem, odnośnie życia i stabilizacji w nim. Konstrukcja powieści jest nietypowa, ale moim daniem działa na plus. Akcja dzieje się powoli, ale dostatecznie dynamicznie aby nie znudzić czytelnika. Dla mnie jest to książka o odnalezieniu prawdziwej miłości w życiu. Dotąd nie znałam tego autora, bardzo ciesze się, że został mi on polecony, bo jego styl mnie zachwycił. Na pewno spróbuję innych jego utworów, a ten zdecydowanie polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę