Narzeczona z gettaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Własnością młodego małżeństwa staje się stara, zagadkowa szafa. Barbara, której przeszłość też skrywa wiele tajemnic, pragnie odkryć, kim byli pierwsi właściciele antyku. Trafia do Sławkowa, miejscowości leżącej w Zagłębiu Dąbrowskim, tam dowiaduje się, że mebel należał do rodziny żydowskiej. Dalsze poszukiwania doprowadzają Barbarę do Mikołaja, pasjonata historii i opiekuna żydowskiego cmentarza. Z płyt nagrobnych i starych dokumentów powoli odsłania się historia Sary, żydówki zakochanej w goju – synu miejscowego szklarza. Czy ta zakazana miłość zdołała przetrwać wojnę i holocaust?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Sabina Waszut "Narzeczona z getta" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Dagmara Tylka
05 maja 2020

Przepiękna historia o miłości, z bezwzględnymi wydarzeniami z II Wojny Światowej w tle. Książka od początku mnie wciągnęła. Miejscami poruszająca do łez, emocjonująca i bardzo przemyślana fabuła z wyraźnym, mocnym motywem holokaustu i kultury żydowskiej. Książka podzielona jest na dwie linie czasowe i dwie ciekawe bohaterki – Barbara i Sara, które łączy posiadanie traumatycznych demonów z przeszłości, oraz pewien przedmiot… Ciekawy styl, pierwszy raz miałam w rękach książkę Sabiny Waszut. Autorka zdecydowanie zainteresowała mnie do swojej twórczości. Książkę „Narzeczona z getta” polecam wszystkim.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę