Zaśpiewaj mi kołysankęAudio

Z serii: Antoni Fischer #5
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Zaśpiewaj mi kołysankę
Tekst
Zaśpiewaj mi kołysankę
E-book
31,90  26,48 
Szczegóły
Opis książki

Mistrz kryminału retro powraca!


Kwiecień roku 1922. Ośmioletnia dziewczynka wychodzi z domu po wodę do kranu na podwórku i znika bez śladu. Policja przesłuchuje sąsiadów i bliskich, ale nikt nic nie wie. Nikt niczego nie widział i mogłoby się wydawać, że rozpłynęła się w powietrzu.


W tym samym czasie podkomisarz Antoni Fischer zajmuje się sprawa zabójstwa, którego dokonano w centrum Poznania, niedaleko Starego Rynku. Na miejscu zbrodni widziany jest młody chłopak, którego udaje się szybko zidentyfikować. To złodziejaszek Zenuś Brodziak, członek bandy Tolka Grubińskiego.


Policja szuka więc chłopaka bo być może to on jest mordercą. Natomiast nikt nie szuka dziewczynki, bo kto by się przejmował losem jakiegoś dziecka z biednej rodziny.


Sytuacja zmienia się, gdy do Fischera trafia matka zaginionej Zosi. Kobieta mówi, że przysłała ją Greta – trzynastolatka, która kilka lat temu, po śmierci jej dziadka, policjant przygarnął i traktował jak własna córkę. Jej zdaniem tylko Antoni Fischer może odnaleźć zaginione dziecko.


Tymczasem kapitan Feliks Mikołajewski z polskiego kontrwywiadu szuka w mieście pewnego Niemca, który miał mu dostarczyć niesłychanie ważne dokumenty. Szpieg nie daje znaku życia od kilku dni. Trzeba więc jak najszybciej go odnaleźć. W tym może mu pomoc, współpracujący z wywiadem podkomisarz Fischer.


Trzy sprawy, trzy zagadki i trzy wyjścia… A może do ich otwarcia potrzebny jest tylko jeden, właściwy klucz? Znaleźć go może tylko podkomisarz Fischer.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 18 czerwca 2020
  • ISBN: 978-83-66570-59-7
  • Lektor: Grzegorz Wons
  • Wydawca: Czwarta Strona
  • Spis treści
Ryszard Ćwirlej "Zaśpiewaj mi kołysankę" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Zaśpiewaj mi kołysankę
E-book
31,90  26,48 
Eugenia Duda
10 listopada 2020

Kryminał idealny dla osób, które lubią przedwojenne klimaty z dobrze skonstruowaną fabułą oraz dużą ilością wątków i bohaterów. W „Zaśpiewaj mi kołysankę” mamy trzy wątki. Zaginięcie ośmioletniej dziewczynki, zabójstwo mężczyzny w okolicach Starego Rynku i pewien Niemiec, który miał dostarczyć bardzo ważne dokumenty kapitanowi Feliksowi Mikołajewskiemu, ale ten nie daje znaku życia. Mimo wielowątkowości można się połapać, czyta się łatwo i stosunkowo szybko. Lubię autora, fajna książka, polecam :)

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę