Trzynasty dzień tygodnia

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Trzynasty dzień tygodnia
Trzynasty dzień tygodnia
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 77,20  61,76 
Trzynasty dzień tygodnia
Trzynasty dzień tygodnia
Audiobook
Czyta Leszek Filipowicz
42,90  30,89 
Szczegóły
Opis książki

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku polskie władze komunistyczne z generałem Jaruzelskim na czele wprowadzają stan wojenny, który ma za zadanie likwidację „Solidarności” i przywrócenie socjalistycznego porządku w całym kraju. Milkną telefony, a radio i telewizja przestają nadawać. Na ulice polskich miast wyjeżdżają czołgi i transportery opancerzone. W stan gotowości postawiona jest Milicja Obywatelska i Służba Bezpieczeństwa.

Tej nocy grupa milicjantów wysłana na jedno z poznańskich osiedli, by aresztować działacza „Solidarności” znajduje w sąsiednim mieszkaniu ciało zastrzelonego mężczyzny. W tym samym czasie, w innej części miasta dochodzi do zaskakująco podobnego morderstwa. Oba mieszkania zostały dokładnie splądrowane a świadkowie w pobliżu obu miejsc zbrodni widzieli milicyjną nysę oraz dwóch ludzi, jednego w mundurze a drugiego w cywilnym ubraniu. Czy to przypadek? 

Na poszukiwania morderców rusza grupa śledczych kierowana przez porucznika Marcinkowskiego, któremu w tym śledztwie mają pomóc dwaj milicjanci – rozpoczynający pracę w wydziale niedoświadczony absolwent szkoły oficerskiej podporucznik Mirosław Brodziak i oddelegowany z SB stary wyga, chorąży Teofil Olkiewicz.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 14 marca 2019
Ryszard Ćwirlej "Trzynasty dzień tygodnia" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Trzynasty dzień tygodnia
Audiobook
Czyta Leszek Filipowicz
42,90  30,89 
Książka należy do serii
«Milicjanci z Poznania»
Trzynasty dzień tygodnia
Upiory spacerują nad Wartą
Mordercza rozgrywka
-5%
Wiktor Suski
20 kwietnia 2020

Świetna książka, niezmiennie polecam całą serię «Milicjanci z Poznania». Codzienne życie poznańskich milicjantów w czasach PRL-u to nie tylko wycieczka do przeszłości, ale i świetnie skonstruowana zagadka do rozwikłania. Ćwirlej trzyma formę, czytając wciągałem się coraz bardziej, aż zakończenie kompletnie mnie zaskoczyło. Ciekawa, dynamiczna akcja i charyzmatyczny, różnorodni bohaterowie. Z całej serii o policjantach fabuła tego tomu jest najbardziej złożona, ale to też sprawia, że jest to moja ulubiona część. Dla mnie 10/10.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę