Robert B. Cialdini

Robert B. Cialdini

Robert B. Cialdini jest współczesnym amerykańskim pisarzem, badaczem i wykładowcą, profesorem psychologii. Autor książki «Wywieranie wpływu ... Szczegóły

O autorze

Robert B. Cialdini jest współczesnym amerykańskim pisarzem, badaczem i wykładowcą, profesorem psychologii. Autor książki «Wywieranie wpływu na ludzi» (ang. Influence: Science and Practice), oraz opisu techniki manipulacji «Stopa w drzwiach».

Robert B. Cialdini urodził się 27 kwietnia 1945 roku. Po ukończeniu szkoły średniej studiował na uniwersytetach w Karolinie Północnej i Wisconsin na kierunku «Psychologia społeczna». Młody specjalista udał się następnie na studia podyplomowe na Uniwersytecie Columbia, gdzie uzyskał stopień doktora psychologii. Przez kilka lat Robert prowadził aktywną działalność badawczą na Arizona State University, a także zajmował się nauczaniem. W tym okresie Cialdini szczegółowo zbadał mechanizmy udanej sprzedaży, dźwignie manipulacji, a także przyczyny ustępliwości ludzi.

Tworzenie światowej klasy bestsellera

Efektem wieloletnich badań młodego naukowca była książka «Wywieranie wpływu na ludzi». Praca ta została wydana w milionach egzemplarzy, została przetłumaczona na dziewięć języków i uznana za światowej klasy bestseller. W swojej pracy Cialdini ujawnił wszystkie sekrety wpływania na rozmówcę i pokazał, jak samemu uniknąć presji ze strony innych ludzi.

Fani tego podręcznika do komunikacji, który jest już uważany za klasyczny, twierdzą, że książka otworzyła im oczy na wiele procesów otaczającej rzeczywistości, pomogła zmienić nastawienie do manipulatorów. Krytycy w recenzjach zauważają, że autor komunikuje się z czytelnikami w prostym i dostępnym języku, nie przesycając tekstu dużą ilością terminologii psychologicznej. Każdy przykład wpływu jest potwierdzony doświadczeniami osobistymi z życia autora.

Kontynuacja kariery literackiej

Po niezwykle udanym debiucie psycholog napisał jeszcze kilka książek o tematyce zawodowej:

  • „Psychologia zgody”;
  • "Psychologia perswazji. Ważne małe rzeczy gwarantujące sukces";
  • „Psychologia perswazji. 50 sprawdzonych sposobów, aby być przekonującym”.

Jego badania naukowe były wielokrotnie nagradzane różnymi nagrodami. Duże korporacje («Coca-Cola», «Kodak», «IBM») zapraszały naukowca do wygłaszania wykładów swoim. Pobierz na LitRes książki Roberta Cialdiniego, wybierając odpowiedni format (epub, mobi, txt, pdf) i pobierz tekst na urządzenie elektroniczne, aby poznać tajniki kierowania ludźmi i obrony przed zewnętrznymi manipulacjami.

Podobni autorzy