Czego oczy nie widzą. Jak wzrok kształtuje nasze myśli

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Z tej książki dowiesz się:

• Czego komputery mogłyby nauczyć się od ptaków?

• Czy świat, który widzimy, istnieje naprawdę?

• Dlaczego w ciągu milisekundy jesteśmy w stanie rozpoznać w tłumie znajomą twarz?

• Czy świat widzimy oczami, czy mózgiem?


Mózg wydaje się najbardziej skomplikowaną strukturą na świecie. Od stuleci ludzie próbują go poznać, zdefiniować, odkryć mechanizmy jego działania. Richard Masland postanowił przyjrzeć mu się pod kątem zmysłu wzroku. I już we wstępie pisze: „świat, który widzicie, wcale nie jest identyczny z tym, który nas otacza!”.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że proces widzenia nie jest niczym skomplikowanym. Bodziec wpada do oka, do siatkówki, i uruchamia mózg, a ten przetwarza to na obraz, który widzimy w głowie. Prawda wygląda jednak zupełnie inaczej. Percepcja, sieci neuronowe, przesyłanie informacji pomiędzy poszczególnymi neuronami, różnice między zmysłami wzroku, dotyku, słuchu – to wszystko składa się na fascynującą podróż w głąb ludzkiego umysłu. Przekonaj się, czego oczy nie widzą!


Książki dobre nie tylko w teorii!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 16 września 2020
  • Rozmiar: 320 str. 46 ilustracji
Ричард Маслэнд "Czego oczy nie widzą. Jak wzrok kształtuje nasze myśli" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Tamara Kaluzny
29 listopada 2020

"Czego oczy nie widzą" to bardzo wnikliwa pozycja na temat tego jak działa nasz zmysł wzroku, w jaki sposób odbierane bodźce są kształtowane i przetwarzane przez mózg. Już na pierwszy rzut oka widać ogromną wiedzę autora i jego pasję do omawianego tematu. Chociaż neurobiologia nie należy do tematów prostych, autor przedstawił go w przystępny sposób, przedstawiając mnóstwo przykładów, które zdecydowanie pomogły zrozumieć całość. Mało popularny temat, a jakże ciekawy! Zachęcam do lektury.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę