Osiedle RZNiWTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Osiedle RZNiW
Osiedle RZNiW
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 71,80  57,44 
Osiedle RZNiW
Audio
Osiedle RZNiW
Audiobook
Czyta Anna Dereszowska, Filip Kosior
39,90  29,53 
Szczegóły
Видео
Remigiusz Mróz zaprasza na Osiedle RZNiW!
Opis książki

Wczesne lata dwutysięczne. Blokowisko na osiedlu RZNiW żyje w rytmie rapu, oddycha dymem z jointów i nie toleruje obcych. Na dwunastym piętrze jednego z bloków mieszka Deso – wychowujący się bez rodziców chłopak, który na co dzień musi zmagać się z życiem w skrajnej nędzy.

Pewnej nocy otrzymuje esemesa z nieznanego numeru. Nadawca pisze: „Boję się. Chyba ktoś za mną idzie”. Deso po chwili oddzwania, ale w słuchawce słyszy jedynie trzaski. Nazajutrz okazuje się, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Chłopak nie wie, dlaczego próbowała skontaktować się akurat z nim, ale uznaje to za nieprzypadkowe i zaczyna szukać zaginionej.

Osiedle RZNiW to nie tylko fascynująca historia kryminalna, ale także świeże spojrzenie na hip-hopową subkulturę przełomu wieków i wciąż obecny problem ubóstwa w Polsce.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 17 lipca 2020
Remigiusz Mróz "Osiedle RZNiW" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Osiedle RZNiW
Audiobook
Czyta Anna Dereszowska, Filip Kosior
39,90  29,53 
Iwa Strzelczyk
14 września 2020

Jedna z najbardziej odjechanych książek Mroza. Ten pisarz bezustannie mnie zachwyca, bo pomimo młodego wieku i stosunkowo krótkiej kariery ma już na swoim koncie sporo bestsellerów. W tej książce autor nie przebiera w środkach i nie oszczędza przekleństw, wszystko jednak jest spójne z fabułą i nie wywołuje efektu przesady. Przy lekturze «Osiedla RZNiW» bawiłam się doskonale, połknęłam ją w jeden dzień i chciałam jeszcze! Bardzo autentyczna i pełna emocji historia Dyso i Żaby. Świetne kreacje postaci, do razu ich polubiłam. Choć czytałam już sporo książek Mroza ta urzekła mnie i bardzo pozytywnie zaskoczyła. Polecam gorąco.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę