3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Osiedle RZNiW

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Видео
Remigiusz Mróz zaprasza na Osiedle RZNiW!
Opis książki

Wczesne lata dwutysięczne. Blokowisko na osiedlu RZNiW żyje w rytmie rapu, oddycha dymem z jointów i nie toleruje obcych. Na dwunastym piętrze jednego z bloków mieszka Deso – wychowujący się bez rodziców chłopak, który na co dzień musi zmagać się z życiem w skrajnej nędzy.

Pewnej nocy otrzymuje esemesa z nieznanego numeru. Nadawca pisze: „Boję się. Chyba ktoś za mną idzie”. Deso po chwili oddzwania, ale w słuchawce słyszy jedynie trzaski. Nazajutrz okazuje się, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Chłopak nie wie, dlaczego próbowała skontaktować się akurat z nim, ale uznaje to za nieprzypadkowe i zaczyna szukać zaginionej.

Osiedle RZNiW to nie tylko fascynująca historia kryminalna, ale także świeże spojrzenie na hip-hopową subkulturę przełomu wieków i wciąż obecny problem ubóstwa w Polsce.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 17 lipca 2020
Remigiusz Mróz "Osiedle RZNiW" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Iwa Strzelczyk
14 września 2020

Jedna z najbardziej odjechanych książek Mroza. Ten pisarz bezustannie mnie zachwyca, bo pomimo młodego wieku i stosunkowo krótkiej kariery ma już na swoim koncie sporo bestsellerów. W tej książce autor nie przebiera w środkach i nie oszczędza przekleństw, wszystko jednak jest spójne z fabułą i nie wywołuje efektu przesady. Przy lekturze «Osiedla RZNiW» bawiłam się doskonale, połknęłam ją w jeden dzień i chciałam jeszcze! Bardzo autentyczna i pełna emocji historia Dyso i Żaby. Świetne kreacje postaci, do razu ich polubiłam. Choć czytałam już sporo książek Mroza ta urzekła mnie i bardzo pozytywnie zaskoczyła. Polecam gorąco.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę