Iluzjonista

Audio
Z serii: Gerard Edling #2
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Iluzjonista
Tekst
Iluzjonista
E-book
29,90  21,83 
Szczegóły
Opis książki

W 1988 roku Gerard Edling prowadził śledztwo, które zakończyło się ujęciem i skazaniem sprawcy serii zagadkowych zabójstw. Z racji ich tajemniczego charakteru, w kronikach kryminalnych morderca nazywany był Iluzjonistą – długo zwodził śledczych, a zabójstw dokonywał tak, by dowody wskazywały na inne osoby. Jego ofiar nie łączyło nic poza tym, że na ich skórze znajdował się wypalony znak zapytania.


Ponad trzydzieści lat później na jednym z opolskich kąpielisk odnalezione zostaje ciało z podpisem Iluzjonisty, a sposób działania sprawcy łudząco przypomina czarną serię, która niegdyś wstrząsnęła miastem. Prowadzenie dochodzenia utrudnia fakt, że akta dawnej sprawy zaginęły, a osoby z nią związane albo milczą, albo znikają w niewyjaśnionych okolicznościach.


Jedynym, który może pomóc prokuraturze, jest wydalony ze służby Edling, skrywający własne tajemnice związane z dawnymi wydarzeniami…


""Misterna, porywająca i genialna historia... Czego chcieć więcej?"" - Alex Marwood


""Iluzjonista mistrza kryminału przeraża, niepokoi i fascynuje” - JP Delaney

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 26 września 2020
  • Czas trwania: 12 godz. 50 min 38 sek.
  • ISBN: 978-83-8075-963-3
  • Lektor: Robert Jarociński
  • Wydawca: Filia
  • Spis treści
Remigiusz Mróz "Iluzjonista" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Iluzjonista
E-book
29,90  21,83 
Iga Donica
29 listopada 2020

Przestałam już liczyć ile razy w życiu sięgnęłam po książkę autorstwa Remigiusza Mroza. Niezmiennie autor zachwyca mnie i daje pokaz swojej niezwykłej wyobraźni i zdolności pisarskich. Uważam, że znacznie wyróżnia się on na tle polskich autorów kryminałów. «Iluzjonista» to kolejna, świetna pozycja, w którą wkręciłam się na całego. Autor nie schodzi z rewelacyjnego poziomu i dostarcza złożoną, wielowątkową fabułę oraz doskonale przemyślaną intrygę. Aż żal kończyć było mi tę książkę, ale na szczęście mam przed sobą jeszcze kilka książek autora, których nie czytałam. Bardzo gorąco polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę