Farmakoterapia zaburzeń seksualnych

Tekst
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Praktyczna książka przygotowana przez znanych specjalistów, praktyków, cenionych wykładowców.

Kompletna farmakoterapia (leki, hormony, preparaty) opisana w jednym miejscu – jasno, przejrzyście, wraz z cennymi wskazówkami dla lekarzy prowadzących.

Farmakoterapia zaburzeń przebiegu współżycia seksualnego to przede wszystkim problemy z erekcją i wytryskiem nasienia u mężczyzn oraz zaburzenia zespołu gotowości seksualnej u kobiet. Autorzy opisali m.in. inhibitory fosfodiesterazy typu 5 w przypadku zaburzeń erekcji, inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny lub środki miejscowo znieczulające w przedwczesnym wytrysku, czy bupropion w leczeniu wytrysku opóźnionego, a także preparaty poprawiające lubrykację.

Autorzy podkreślają, że lekarzowi nie powinna wystarczyć sama wiedza o wskazaniach do stosowania danego leku. Ważna jest zarówno znajomość mechanizmów działania preparatów, jak i przeciwskazań do ich stosowania.

W książce omówiono także takie ważne zagadnienia jak: farmakoterapia dysforii płciowych, czy dysfunkcji

seksualnych związanych z bólem. Autorzy pamiętali również o suplementach diety i poruszyli popularny temat, jakim jest sport, jedzenie a seks.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 30 czerwca 2021
  • ISBN: 978-83-200-6435-3
  • Redaktorzy: Andrzej Depko, Artur Mamcarz, Marcin Wełnicki
  • Wydawca: PZWL
  • Spis treści
"Farmakoterapia zaburzeń seksualnych" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę