Dobrze zaprojektowane życieTekst

Przełomowa metoda z Uniwersytetu Stanforda
Autorzy:Dave Evans, Bill Burnett
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Myśl i realizuj swoje talenty jak inżynier!

Książka Dobrze zaprojektowane życie podsunie ci pomysły i narzędzia niezbędne, by zaplanować własną drogę i rozwijać wybrane predyspozycje. Podpowie, jak zaprojektować życie, które pokochasz.

Autorzy rozważają cztery aspekty życia: pracę, zdrowie, zabawę i miłość, ale skupiają się głównie na pracy zawodowej, ponieważ to ona zajmuje nam większość czasu.

Jeśli twoja praca jest niekończącym się kieratem, źródłem opresji i udręką, pora na zmiany!

Jeśli lubisz swoją pracę i znajdujesz w niej spełnienie, również nie jesteś wolny od trosk. Bywasz sfrustrowany, bo trudno ci pogodzić karierę i życie prywatne. Ty też musisz zacząć myśleć inaczej.

Nieważne, kim jesteś, gdzie mieszkasz, co robisz, ile masz lat – ta książka pomoże ci znaleźć właściwe rozwiązania twoich problemów.

Dobrze zaprojektowane życie to takie, które ma sens. To stan idealnego zgrania ze sobą tego, kim jesteś, w co wierzysz i co robisz. Myślenie projektowe daje ci szansę na szczęśliwe, pełne, satysfakcjonujące i kreatywne życie, od którego dostaniesz więcej, niż zainwestowałeś.

Myślenie projektowe jako metoda planowania życia po zakończeniu studiów było przez wiele lat tematem zajęć dla studentów Uniwersytetu Stanforda. Kurs cieszył się ogromnym uznaniem, jego sława wykroczyła poza mury uczelni, a dziś jest dostępny dla wszystkich dzięki niniejszej książce.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Dave Evans "Dobrze zaprojektowane życie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Żywia Gabrys
04 czerwca 2020

Przyznam, że sceptycznie podeszłam do tej lektury, poleciła mi ją jedna z moich dobrych przyjaciółek. Jednak szybko przekonałam się, że niepotrzebne były moje obawy, bowiem książka okazała się strzałem w dziesiątkę. Mocno motywująca i dająca do myślenia publikacja o odnalezieniu własnej drogi życiowej, dającej satysfakcje i szczęście. Przewodnik, który w przystępny sposób podpowiada jak uporządkowanie swoich planów i wyznaczenie konkretnych celów zawodowych realnie nas do nich zbliża. Podaje też przykłady ludzi, którzy odmienili swoje życie poprzez obranie innej, właściwej dla nich ścieżki kariery. Autor daje również cenne wskazówki jak wprowadzać zmiany stopniowo i efektywnie, ale z wykorzystaniem zasobów, które już osiągnęliśmy w życiu oraz ćwiczenia na podejmowanie decyzji. Cieszę się, że polecono mi te książkę, teraz ja mogę ją z czystym sumieniem polecić dalej.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę