Upór

Tekst
Potęga pasji i wytrwałości
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Amerykańska psycholog Angela Duckworth pokazuje rodzicom, studentom, pedagogom, sportowcom i ludziom biznesu – zarówno doświadczonym, jak i tym świeżo upieczonym – że tajemnicą wyjątkowych osiągnięć nie jest wyłącznie talent oraz łut szczęścia, ale szczególne połączenie pasji i wytrwałości, które autorka nazywa „uporem”.

Dzięki tej książce poznasz odpowiedzi na następujące pytania:

• Dlaczego wszelkie wysiłki wkładane w realizację celu liczą się dwukrotnie?

• Jak można nauczyć się uporu, bez względu na iloraz inteligencji lub okoliczności?

• Co rozbudza życiowe pasje?

• Jak dużą część skutecznego postępowania stanowi cierpienie, a jak dużą euforia?

• Co jest lepsze dla dziecka: pobłażliwość czy wysokie standardy?

• Na czym polega magia Reguły Trudnych Spraw?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Angela Duckworth "Upór" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Czesława Malec
04 czerwca 2020

Bardzo polecam wszystkim czytelnikom zainteresowanym dążeniem do sukcesu i rozwojem osobistym sięgnięcie po «Upór» prof. Angeli Duckworth. Wspaniale obrazuje jak można wykorzystać swoją upartość do celów konstruktywnych. Autorka świetnie wyjaśnia różnice między sukcesem osiągniętym talentem a pracowitością oraz podaje praktyczne porady i ćwiczenia dotyczące tego jak można u siebie wypracować konsekwencję w działaniu i pewność siebie. Angela Duckworth jako specjalista psycholog wielokrotnie korzysta z własnego doświadczenia z pacjentami i popiera swoje tezy stosownymi badaniami. Książka choć napisana przez specjalistę, ma przystępny język, czyta się szybko i bardzo przyjemnie, zwłaszcza jeśli ktoś jest miłośnikiem tego tematu. Autorka dała mi do myślenia. Mogę polecić z czystym sumieniem.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę