Porozumienie bez przemocyTekst

O języku życia
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

"Nowe wydanie "Porozumienia bez przemocy: o języku życia" Marshalla Rosenberga wzbogacone zostało o obszerny rozdział na temat mediacji w duchu PBP - zupełnie niepodobnych do klasycznych mediacji, z którymi ktokolwiek z nas miał szansę się zetknąć. Punktem wyjścia w procesie opisywanym przez Rosenberga jest, jak i w całej jego metodzie, kontakt międzyludzki na poziomie serca, bez którego mediacje nie mogą się w ogóle rozpocząć. Inny jest też cel: Rosenberg jako mediator nie dąży do kompromisu, lecz - uwaga! - do tego, by każda ze stron zakończyła konflikt w pełni usatysfakcjonowana. Brzmi niewiarygodnie, lecz, jak udowadnia autor na licznych przykładach ze swojej pracy, jest to możliwe".

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788380154032
  • Tłumacz: Marta Markocka-Pepol, Michał Kłobuchowski
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Marshall B. Rosenberg "Porozumienie bez przemocy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Kacper Manko
23 grudnia 2019

Bardzo polecam tę pozycję i gwarantuję, że odmieni wasze życie. Moje myślenie zdecydowanie zrewolucjonizowała. Jest to tak doskonały przewodnik po komunikacji międzyludzkiej, że żałuję, że nie mogłem przeczytać go jeszcze w szkole. Pokazuje jak doświadczać emocji, nie będąc przez nie kontrolowanym. Pozwala poznać pełne spektrum ludzkich emocji, ale nie tylko tych pozytywnych, jak szczęście. Integruje ludzką racjonalność i emocjonalność lepiej niż jakakolwiek książka tego typu, a czytałem ich wiele. Jeśli chcesz nauczyć się większego współczucia, ciepła, miłości i zrozumienia – przeczytaj tę książkę. Jest doskonałym towarzyszem każdej podróży wgłąb siebie. Nauczy Cię, jak dostrzec różnice między uczuciami i myślami, potrzebami i strategiami oraz prośbami i żądaniami – większość których ludzie mylą z powodu bardzo starych nawyków umysłu. Ta książka jest dla tych, którzy chcą się zmienić i pójść w lepszą stronę. Dla siebie i bliskich, którzy są wokół.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę