Niezwyciężony. Tom 1Tekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

…"Przeszłość jest jak przedmiot zanurzony w wodzie: jest tam, ale w pewnym oddaleniu, nieuchwytna. Jej kontury są niewyraźne i płynne. Czy kiedykolwiek uda nam się zrozumieć ludzi, którzy żyli w tamtej epoce? Być może nie. Należy jednak podjąć taką próbę. Bo jakże moglibyśmy mieć inaczej nadzieję, że sami zostaniemy zrozumiani przez tych, którzy przyjdą po nas? Peter EndlungSzwedzki Sienkiewicz o «potopie»!Ponad milion sprzedanych egzemplarzy w Szwecji!Sprawił, że Szwedzi odkryli na nowo własną historię…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 12 marca 2019
  • ISBN: 978-83-62913-92-3
  • Wydawca: Fundacja Historia.pl
  • Spis treści
Peter Englund "Niezwyciężony. Tom 1" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Wiesława Szeliga
15 września 2020

Zdecydowanie jedna z najlepszych książek historycznych jakie czytałam. Kompletna i wnikliwa biografia Karola X Gustava przedstawiona zupełnie jak powieść, wartka akcja, wielowątkowość i mnogość bohaterów nie dają się oderwać od czytania, aż ciężko pomyśleć, że to praca historyczna oparta na faktach, a nie fikcja literacka. Czyta się szybko i z dużym zainteresowaniem, dla mnie była to prawdziwa przyjemność. Ciekawie jest spojrzeć na znane z historycznych książek wydarzenia widziane oczami zagranicznego historyka. Doskonale rozumiem też, dlaczego Peter Englund jest tak znany i szanowany w Szwecji. Na pewno wrócę jeszcze do jego twórczości, a zainteresowanym losami naszego kraju w przeszłości gorąco polecam te pozycję.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę