Listy starego diabła do młodegoTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Ta błyskotliwa, przewrotna książka przynosi głęboką analizę kondycji duchowej współczesnego człowieka. Rozstrzyga wiele wątpliwości i odpowiada na wiele pytań, zwłaszcza na pytanie o rolę i miejsce zła w świecie stworzonym przez Boga.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
C. S. Lewis "Listy starego diabła do młodego" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Maja Grzybowska
21 grudnia 2020

Fantastyczna, przewrotna, intrygująca powieść epistolarna, która wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Szczerze podziwiam Lewisa za jego wspaniałe dzieła i to jak wiele znaczeń ze sobą niosą. Uważam też «Listy starego diabła do młodego» za jedną z najlepszych książek jakie dane mi było kiedykolwiek przeczytać. Autor próbuje przybliżyć nam naturę naszych słabości. Ukazuje jak diabeł kusi nas na przeróżne sposoby, chwyta się każdej sposobności, każdej luki w ludzkiej psychice, w danej sytuacji. Świetnie pokazana została zmienność ludzkiego ducha. Pełna mądrości, ale i sarkastycznego humoru, rewelacyjna lektura. Polecam gorąco!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę