Rosyjski leksykon zdrowia

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Czcionka:Mniejsze АаWiększe Aa

• Kąpiele z pietruszki z solą do kąpieli są także sprawdzonym sposobem na tę chorobę.

• Miejsca zmienione chorobowo można przecierać zwilżonym kawą wacikiem.

AURA

Wielu ludziom trudność sprawia wiara w rzeczy, których nie mogą realnie dotknąć. Podobnie rzecz ma się z aurą – polem energetycznym. Chciałbym w tym miejscu wyjaśnić, jak można nauczyć się widzieć aurę i co można z tym faktem zrobić. Gdy posiądziemy umiejętność widzenia aury, otworzy się wiele nowych możliwości w naszym życiu. Będziemy mogli zwyczajnie poczuć, co dolega drugiemu człowiekowi. Czy jest on przygnębiony, czy zadowolony? Które czakry są w porządku, a które nie? Będziemy potrafili rozpoznać, jakie kolory wykazuje aura i co one oznaczają. Czy są one dobre, czy raczej szkodliwe?

Widzenia aury każdy może się nauczyć. Każdy z nas posiada ten dar jako dziecko, gdyż jest on nam naturalnie dany. Z biegiem lat jednak zapominamy o nim.

Czym jest aura? Osoba posiadająca silną aurę wkracza do pomieszczenia i atmosfera w nim panująca natychmiast się rozluźnia. Nagle pomieszczenie staje się jaśniejsze, cieplejsze i przepełnione energią; przepływa przez nie szczególna moc. Czy przypominasz sobie obraz Jezusa, którego zawsze otacza korona ze światła? Ten jasny błysk stanowi aurę, a taką koronę posiada każdy człowiek – jeden ma ją silniej, inny słabiej wykształconą.

Aura odzwierciedla także poziom energii człowieka, moc jego duszy, która jest boska – można ją wyczuć oraz zobaczyć.


Podstawowe kolory aury: Aura przybiera różne warstwy kolorów. Osoby bardzo uzdolnione w widzeniu aury mogą zobaczyć nawet ponad siedemdziesiąt jej warstw. Każdy człowiek posiada jednak zawsze kolor podstawowy aury, który może sporo o nim powiedzieć. Można go także samodzielnie wyliczyć.

Obliczanie koloru podstawowego: Potrzebna jest twoja data urodzenia; wszystkie liczby w niej występujące należy do siebie dodać.

Na przykład 29.05.1995 r.

1995

5

29

2029

2029 daje: 2 + 0 + 2 + 9 = 13

13 daje: 1 + 3 = 4

4 = zielony


KOLORY PODSTAWOWE AURY: cechy i właściwości
Liczba Kolor aury Cechy
1 Czerwony Odpowiedzialny tytan pracy, skoncentrowany na celu, optymistyczny, ma trudności z odprężeniem się
2 Pomarańczowy Bardzo dobroduszny i skory do pomocy
3 Żółty Komunikatywny i kreatywny, potrafiący doradzić, duchowo rozwinięty
4 Zielony Dobroduszny, odpowiedzialny, pełen nadziei
5 Błękitny Uzdolniony artystycznie, talent do biznesu, niecierpliwy
6 Niebieski Polega na sobie, dużo pracuje, szuka potwierdzenia poczucia własnej wartości
7 Fioletowy Taktowny, zdolności jasnowidzenia, po części uzdrawiające dłonie
8 Różowy Dobra dusza, delikatny, czuły, troszczy się o innych
9 Brązowy Potrafi podejmować decyzje, kocha wolność, myśli pozytywnie, szybki
10 nie dodaje się Biały Czysta dusza, duchowo rozwinięty, mądry
11 nie dodaje się Srebrny Planuje intuicyjnie
22 nie dodaje się Złoty Godny zaufania, żywotny, energiczny, duchowo rozwinięty, mądry

U ludzi posiadających niepasujące do siebie energie powstaje antypatia, bowiem pola aury przeciwdziałają sobie nawzajem. Kiedy ludzie dobrze się rozumieją, ich aury się przenikają.

Ćwiczenie widzenia aury: Poniżej opisałem skuteczne ćwiczenia widzenia aury, dzięki którym można się tego nauczyć. Dzięki medytacji oraz tym ćwiczeniom aktywowana zostaje prawa półkula mózgu, co umożliwia widzenie aury.

• Ćwiczenie 1: Pocieraj przez kilka minut dłonie, a następnie oddalaj je od siebie w zwolnionym tempie. Nieco praktyki pozwoli ci poczuć energię aury i rozpoznać jej aktualny kolor, który wcale nie musi pokrywać się z kolorem podstawowym twojej aury. Stan aury w danym momencie zależy bowiem od nastroju i stanu zdrowia.

• Ćwiczenie 2: Spójrz w swoje trzecie oko. Po kilku ćwiczeniach będziesz stopniowo potrafił rozpoznawać kolory.

• Ćwiczenie 3: Do tego ćwiczenia potrzebne są czarne i białe paski papieru. Należy je wyciąć z kartek o formacie A4; mają mieć dziesięć centymetrów długości. Spoglądaj na nie zamiennie, każdorazowo przez kilka minut. W ten sposób, patrząc na biały i czarny kolor, możesz wyostrzyć w sobie postrzeganie barw.

• Ćwiczenie 4: Dłoń należy wyciągnąć na odległość od 30 do 40 centymetrów od oczu. Drugą dłonią należy trzymać białą kartkę za tą odległością. Następnie należy skoncentrować się na opuszkach palców. Po kilku minutach zauważysz wokół palców delikatną poświatę przypominającą mgłę. W tym momencie twoja świadomość zacznie rozumieć, że uczysz się rozpoznawania aury. Następnie swoje spojrzenie skieruj na papier. Powinieneś rozpoznać już pierwsze kolory. Ćwiczenie należy powtarzać wielokrotnie w ciągu dnia.

• Ćwiczenie 5: Do wykonania tego ćwiczenia potrzebne są trzy różne kostki w kolorach podstawowych: niebieskim, żółtym i czerwonym oraz biała kartka papieru w formacie A4. Obserwuj kostki naprzemiennie, każdą przez trzy minuty. Następnie weź do ręki pierwszą kostkę, spójrz na nią i natychmiast skieruj spojrzenie na białą kartkę papieru. Zauważysz na niej różne kolory. Czynność powtórz z innymi kostkami.

• Ćwiczenie 6: Dzieciom polecam następujące ćwiczenie: Palce obu dłoni należy przycisnąć na od 15 do 20 sekund, po czym powoli oderwać je od siebie, tak jakby rozciągało się masę gumową. Uwidocznią się wtedy cienkie, nitkowate, kolorowe nitki – pasma aury!

Ochrona aury, test aury

• Gdy czujesz się pusty i zmęczony, ale nie jesteś faktycznie chory, może się zdarzyć, że ochrona aury zostanie przerwana. Skutecznym ćwiczeniem mającym temu zapobiec jest przyciskanie kciuków i palców wskazujących przez dziesięć minut.

• Możesz także stanąć na dziesięć minut w kamiennym kręgu. Oczyszcza to energię aury. Można również kłaść na ciało różne kamienie w zależności od koloru czakry.

• Wypróbuj także następujące ćwiczenie dodające mocy: Wyobraź sobie z zamkniętymi oczyma, jak wchodzisz w jasne światło i zostajesz przez nie otoczony; wnika ono w twoje ciało i przepływa tam przez wszystkie komórki. Zaleca się przeprowadzać to ćwiczenie codziennie przez pół godziny, gdyż regularne wizualizowanie sprawia, że aura pozostaje nienaruszona.

• Do ochrony aury można także używać czosnku, ponieważ jest on wszechstronnym środkiem leczniczym. W tym celu na noc należy natrzeć pięty ząbkiem czosnku.

• Jednak najsilniejszą mocą ochronną utrzymującą naszą aurę w stanie nienaruszonym jest miłość, którą ofiarowujemy innym!

Test aury: Gdy kochasz sam siebie, masz możliwość jeszcze lepszego poznania swojej osoby. Powinno się żyć w zgodzie z własną osobowością, gdyż ten, kto żyje wbrew swojemu ja, niszczy automatycznie swoją aurę. Poprzez ćwiczenie widzenia aury możemy doświadczyć, jak silne jest nasze boskie promieniowanie. Ten test jest czymś więcej niż tylko zabawą – może on zmienić całe twoje życie!

Udaj się w spokojne, ukryte miejsce i spróbuj całkowicie się wyłączyć. Będąc tam, namaluj poniżej wymienione kolory aury na kartce, popatrz na każdy z nich i zdecyduj, tak jak czujesz, który najbardziej ci się podoba. Chodzi o to, aby odkryć, który kolor zgrywa się z twoimi uczuciami. Wyobraź sobie, że całe otoczenie składa się z tego koloru. Ważne jest, abyś czuł się przy tym dobrze i bezpiecznie. Najlepiej i najbezpieczniej pokierować się spontanicznym wyborem i pojawiającym się wraz z nim poczuciem szczęścia. Następnie należy wybrać kolor, który zupełnie się nam nie podoba. Obowiązuje zasada: Wybieramy kolory wyłącznie spontanicznie. Poniżej znajduje się opis ich znaczenia:

• Pierwszy kolor pokazuje, jak silna jest moc naszej aury oraz co możemy osiągnąć.

- Fiolet: Silna aura, ale brak ufności.

- Bez: Silna aura, pełen pomysłów i chętny do pomocy.

 

- Błękit: Duchowy spokój, ale często niepotrzebne ograniczenia.

- Zieleń: Silna aura, dużo uczuć, jednak często zbyt leniwy.

- Żółty: Bardzo elastyczny, głębokie odczuwanie.

- Czerwień: Pełen energii, silny, człowiek czynu.

- Pomarańcz: Bardzo dużo mocy, lubiący eksperymentować.

• Drugi kolor wskazuje na to, czego nam brakuje i co powinniśmy zrobić dla naszej aury:

- Fiolet: Wyczerpany, wypalony, bardzo potrzebujący spokoju.

- Bez: Silne wahania, bez powodu smutny.

- Błękit: Odpuszczanie przychodzi często z trudem.

- Zieleń: Brak równowagi, wymagana koncentracja.

- Żółty: Zbyt nerwowy, należy szukać złotego środka.

- Czerwień: Brak wiary w siebie, odwagi i motywacji.

- Pomarańcz: Zbyt pobudliwy i zbyt szybko wyraża własną opinię.

AWITAMINOZA

O awitaminozie mówimy, kiedy organizmowi brakuje witamin. Najczęstszym powodem tego zjawiska jest niezdrowe odżywianie współczesnych ludzi, na przykład jedzenie fast foodów. W dzisiejszych czasach żywność nie jest tak bogata w witaminy, jak miało to miejsce przed wiekami. Awitaminoza może prowadzić do zmęczenia i chorób, dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na prawidłowe żywienie i właściwy dobór produktów – przede wszystkim jednak na codziennie dostarczanie odpowiedniej ilości witamin do organizmu.


WITAMINY WAŻNE DLA ORGANIZMU
Witamina Norma/Dzień Produkt/Przykład Funkcja/Dolegliwości
A, Retinol 1,5 mg Wątroba, masło Sucha skóra/pryszcze
A, Karoten 6,0 mg Marchew, cebula, pomidory, szpinak Suche włosy/oczy
B1, Tiamina 2,0 mg Chleb, ryż, soja, orzechy Żołądek/mięśnie/nerwy
B2 3,0 mg Drożdże, produkty mięsne, ser, jagody, migdały Oczy/waga
B3 20 mg Drożdże, drób, ziemniaki Żyły/skóra/nerwy
B4 350 mg Jaja, mięso, zboża Anemia/serce
B5 12 mg Wątroba, ryba, mleko Wytwarzanie hormonów
B6 2,5 mg Drożdże, warzywa Układ nerwowy
B9 0,2 mg Warzywa, owoce Wzrost/ukrwienie
B12 0,03 mg Jaja, ryba, wątroba Ukrwienie/nerwy
B15 2,0 mg Nasiona, ryż, owoce Choroby żołądka i wątroby
C 180 mg Pomarańcze, mango, agrest, sałata Skóra/żołądek/siły obronne
D 50 mg Ryby morskie, masło, kawior Dostarczanie wapnia/kości/zęby
P 30 mg Pomarańcze, papryka, porzeczka Utrzymuje elastyczność naczyń krwionośnych
K 1,0 mg Marchew, szpinak, kukurydza Naczynia/żyły/krew
E 20 mg Oleje, żółtko, groszek, soja Potencja/siły obronne
H 0,2 mg Żółtko, wątroba wieprzowa Skóra
U 0,2 mg Ziemniaki, biała kapusta, seler Zapalenie błony śluzowej żołądka i wrzody żołądka
F 4,0 mg Oleje Antyradioaktywna/skóra

Należy oczywiście zachować ostrożność, kiedy chcemy zażywać tak zwane bomby witaminowe zawarte w tabletkach! Wiele z nich wytwarzanych jest w sposób syntetyczny i jeśli będą one przyjmowane w zbyt dużych dawkach, mogą prowadzić do powstawania kamieni w woreczku żółciowym i w nerkach oraz stanowić niebezpieczeństwo dla wątroby, śledziony oraz żołądka!

Witaminy i narządy: Witaminy, minerały i pierwiastki śladowe są ważnymi dla życia składnikami pożywienia i muszą być dostarczane organizmowi codziennie. Indywidualne zapotrzebowanie każdego człowieka jest oczywiście określone przez wiele czynników, jak na przykład uprawianie sportu, ciąża czy choroba. Dorosły zdrowy człowiek potrzebuje dziennie przynajmniej pięćdziesięciu różnych składników odżywczych, z których żadnego nie może brakować, gdyż nie da się go zastąpić niczym innym.

Dlatego aby zachować zdrowie, należy przeprowadzić dokładną analizę niezbędnych witamin oraz ich codziennego dostarczania wraz z pożywieniem!

BANIA (ROSYJSKA SAUNA)

Wizyta w saunie pobudza przepływ energii, odtruwa organizm i cieszy duszę. W Rosji wizyty w saunie stanowią codzienny sposób na poprawienie samopoczucia, a do tego pomagają w przypadku bólów mięśni, stawów, krzyża oraz przy zaburzeniach przemiany materii.

Oczywiście nie każdy ma możliwość odwiedzenia bani. W dość prosty sposób można jednak samemu stworzyć ją we własnej wannie. W tym celu należy zbudować drewniany podest, który będzie przypominał podstawę palety, i umieścić go na wysokości od 10 do 20 centymetrów w wannie. Gdy wlejemy gorącą wodę pod drewno i przy stopach umieścimy garnek, w którym znajdować się będą podgrzane w piekarniku kamienie, należy usiąść na drewnianym podeście oraz owinąć siebie (i wannę) wełnianym kocem. W ten sposób możemy się porządnie wypocić! Na zakończenie zaleca się wziąć prysznic.

W rosyjskiej saunie zanurza się związane gałęzie brzozy w gorącej wodzie i stosuje się je do delikatnego uderzania na skórę. Taka czynność stanowi dodatkową pomoc dla organizmu w odtruwaniu.

BIEGUNKA

Biegunka sama w sobie nie jest żadną chorobą, lecz reakcją obronną organizmu, która umożliwia mu pozbycie się czynników wywołujących chorobę oraz trucizn. Biegunka może być jednak oznaką poważnego schorzenia. Jeśli trwa dłużej niż trzy dni, powinniśmy koniecznie udać się do lekarza.

• W przypadku biegunki zaleca się picie soku z ziemniaków wielokrotnie w ciągu dnia, najlepiej świeżo wyciśniętego!

• Zalecana jest także kuracja owsiana; więcej o niej pod hasłem „Problemy jelitowe”.

BIŻUTERIA I ZNAKI ZODIAKU

Co nas przyciąga?

Każdy ze znaków zodiaku ma przypisaną do siebie odpowiednią biżuterię, która działa oczyszczająco, ożywiająco lub uzdrawiająco na organizm.

Koziorożec: Ozdoby z naturalnych materiałów, roślin i piór, zielone kamienie.

Wodnik: Ozdoby z metalu, plastiku oraz małych kamieni, bransoletki, wszystkie kolory.

Ryby: Biżuteria drewniana, antyki, duże kamienie.

Baran: Syntetyczne, żółte materiały, bursztyn, kamienie cytrynowe.

Byk: Materiały drewniane i skórzane, wszystko, co naturalne.

Bliźnięta: Mała biżuteria, cienkie łańcuszki.

Rak: Biżuteria egzotyczna, talizmany, raczej ciemne kolory.

Lew: Niebieskie materiały, czarny i złoty, wszystko nieco większe.

Panna: Ciemnoniebieskie, szare i małe ozdoby.

Waga: Biżuteria ekstrawagancka, jasne kolory.

Skorpion: Ozdoby w kolorze różowym, białym i żółtym, broszki i kolie.

Strzelec: Duża, rzucająca się w oczy biżuteria w kolorze pomarańczowym, żółtym, niebieskim i czerwonym.

BLIZNY

Olejek z rokitnika łagodzi bóle blizn i poluzowuje tkankę. Dzięki swoim wyjątkowym składnikom działa także energetyzująco.

BOSKA ENERGIA

Boska energia przepływa zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Z tego względu wszystkie czynności duchowe, jak na przykład oczyszczanie pomieszczeń, także przeprowadza się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

BÓLE

Pomocna w przypadku fizycznego bólu i niedomagania, osłabienia oraz rozdarcia jest następująca metoda: Cebulę należy przekroić na pół i położyć obydwie połówki w okolicy stóp pod łóżkiem. Drugą cebulę (w całości) należy umieścić pod łóżkiem w okolicy głowy. Obie powinny pozostać tam przez siedem dni; po upływie tego czasu zakopuje się je w ziemi.

Co jeszcze jest skuteczne na ból?

• Można także postawić przy łóżku szklankę wody. Zabiera ona ze ból sobą. Wodę powinno się następnie wylać do toalety lub usunąć w inny sposób; nigdy nie należy jej wypijać!

• Kolejną możliwością jest ustawienie niewielkiej rośliny przy szklance wody lub w jej pobliżu. Może to być bazylia, pietruszka lub koper. Przez noc woda nabierze cech, a także mocy danej rośliny. Wtedy można ją przyjmować w celu złagodzenia bólu i niepokoju.

• Dla wzmocnienia można także potrzymać szklankę wody w dłoniach i w myślach przekazać następującą informację wodzie: „Woda mnie leczy, woda daje mi spokój, woda przynosi mi dobro”. Rady takie jak ta chętnie przekazuję moim czytelnikom.

• Bóle można także uśmierzać przy pomocy świecy. W tym celu przykłada się jej niezapalone zakończenie do bolesnego miejsca. Można czynność tę powtarzać przez dłuższy okres; płomień świecy zabiera z ciała ból w sposób energetyczny.

Zapisane bóle: Nasze komórki przechowują w sobie informacje. Czy nasza mama krzyczała na nas, kiedy mieliśmy roczek? Jeśli wtedy bolało nas kolano, do dziś będziemy odczuwać ból kolana, gdy ktoś będzie na nas krzyczał. Czy ojciec podniósł na nas głos, ponieważ upadliśmy i poczuliśmy wtedy ból w kolanie, a może upadliśmy na twarz i skaleczyliśmy sobie nos? W takich przypadkach, słysząc jakikolwiek krzyk i głośniejszy ton, będziemy odczuwać podobny ból.

BÓLE GARDŁA

Na bóle gardła pomocne jest zastosowanie kompresów z białej kapusty. Surowy liść przykładamy do gardła i owijamy je na kilka godzin szalem lub chustą. Następnie liść usuwamy, a najlepiej spalamy. Do tego warto zażywać dziennie 30 ml oleju z rokitnika.

BÓLE GŁOWY

Migrena, meteopatia

• Na bóle głowy pomocna jest herbatka z 10 g melisy, kwiatów rumianku oraz wierzby białej ugotowanych w ¼ litra wody, pita trzy razy dziennie; pomocne są także kozłek i lawenda pite w formie herbatki.

 

• Dobrze sprawdza się również cytryna; dwa plasterki należy na pięć minut przyłożyć do skroni.

• Ulubioną metodą w Rosji jest przykładanie liści kiszonej kapusty do głowy na pół godziny. Metoda ta sprawdza się także w przypadku bólu stawów.

• Mieszanka sporządzona z 30 ml soku z chrzanu, miodu oraz wina działa nie tylko na bóle głowy, lecz także jest skuteczna na dolegliwości związane z nerkami; oprócz tego wzmacnia płuca.

• Szamani bardzo często pracują z zapachami. Jeśli odczuwasz ból głowy – wypróbuj zapach lawendowy. Natrzyj dłonie olejkiem lawendowym i głęboko wdychaj jego zapach. Wkrótce zauważysz, jak bardzo pomaga – staniesz się spokojniejszy, opanowany, a ból zniknie.

• Możesz także wypróbować paski magnetyczne, które przykłada się do głowy.

• Możesz również przeprowadzić oczyszczanie jajkiem, które jest bardzo skuteczne; więcej o nim pod hasłem „Jajko z szamańskiego punktu widzenia” (strona 113).

• Dąb od dawna uznawany jest w tradycyjnej medycynie naturalnej za roślinę leczniczą. Liście dębu należy włożyć do skarpetek – w ten sposób pozbędziemy się bólu głowy. Jeśli położymy je pod materac, zapewnimy sobie lepszy sen.

• Możesz również przez pięć minut wpatrywać się w światło świecy – to także łagodzi bóle głowy.

BÓLE PLECÓW

• Pomocna jest następująca metoda: Trzy jajka rozbija się do szklanki i dolewa do niej nieco wody; następnie kładzie się wokół szklanki trzy wielokrotnie ponakłuwane mandarynki.

• Inna opcja: ½ kilograma pszenicy gotuje się w 1,5 litra wody przez dziesięć minut, następnie odcedza. Ciepłe ziarna przekładamy na ściereczkę/ręcznik i przykładamy na pół godziny na bolące miejsce.

BÓLE PŁUC

W przypadku bólu płuc koniecznie należy skonsultować się z lekarzem. Wspomagająco można jednak zastosować następujący przepis:

Mąkę, drożdże i wodę należy wymieszać do konsystencji ciasta, dodać do niego trochę oliwy z oliwek oraz octu winnego. Ciasto to wypieka się w piecu przez dwadzieścia minut na płaski chleb. Następnie wyjmujemy je i studzimy, aż stanie się letnie. Przykładamy je wtedy na obszar płuc, a następnie wyrzucamy.

Można użyć także surowego ciasta, którego na koniec także się pozbywamy.

BÓLE STÓP

Jeśli odczuwasz bóle stóp, warto zaopatrzyć się w kamienie takie jak turmalin, kryształ górski i obsydian. Wszystkie trzy kamienie umieszczamy w małym woreczku, który kładziemy pod łóżkiem w okolicy stóp. Kamienie te pozostawiamy tam na miesiąc, po czym je zakopujemy.

• Alternatywnym sposobem jest kąpiel stóp z użyciem dwóch łyżeczek soli i kwarcu różowego w litrze ciepłej wody. Kąpiel powinna trwać do dwudziestu minut.

BÓLE W KLATCE PIERSIOWEJ

• Bardzo dużo kobiet cierpi z powodu bólów w klatce piersiowej, których najczęstszą przyczyną jest stres. W tym wypadku pomocne są ćwiczenia odprężające lub joga oraz ograniczenie spożycia kawy, nikotyny, cukru i tłuszczu. Istotne jest z kolei dostarczanie witaminy A i E.

• Skuteczne jest także przyjmowanie oleju z wiesiołka i jednoczesne stosowanie okładów z olejku rycynowego i ziemi leczniczej. Wspomagająco zaleca się także picie herbaty z zielonych otrębów oraz masaże klatki piersiowej oliwą z oliwek i olejkiem różanym.

• W przypadku bólów w klatce piersiowej należy oczywiście udać się do lekarza. Jeśli nie zostanie odnaleziona ich przyczyna, może to oznaczać, że chodzi o podłoże energetyczne - mają one blokadę energetyczną w jakimś obszarze ciała. Aby się jej pozbyć, zalecane jest wykonywanie kompresów z zimnego oleju słonecznikowego, które kładzie się na klatkę piersiową.

BÓLE ZĘBÓW

• Gdy czujemy ból zęba, należy najpierw przez kilka minut powąchać wódkę, następnie wziąć aspirynę i przegryźć ją bolącym zębem.

• Bóle zębów można leczyć także poprzez modlitwę, na przykład zamawiać je lub usuwać poprzez terapię misami dźwiękowymi.

BRONCHIT

Oraz katar bronchityczny, zaflegmienie

• Przeciwko tym dolegliwościom stosuje się koper włoski, rumianek, podbiał pospolity, malwę, tymianek i propolis w formie herbatki, pojedynczo lub wymieszane.

• Jako alternatywę można zastosować dwa świeżo usmażone jajka w smalcu i soli. Gdy staną się letnie, należy położyć je przynajmniej na pół godziny (do godziny) na klatkę piersiową, dodatkowo zakrywając folią i wyłanianym kocem. Następnego dnia czynność powtarzamy na plecach.

• Dawnym sposobem leczenia bronchitu i przeziębień są tak zwane skarpetki musztardowe i serowe. Do grubych wełnianych skarpet należy wsypać łyżeczkę proszku musztardowego lub startego twardego sera i włożyć je na noc.

• Bandaż posmarowany jodyną, położony na klatkę piersiową i plecy, pozwala lepiej płynąć energii w ciele.

• Przed pójściem spać zaleca się robić ciepłe okłady olejowe na klatce piersiowej i plecach w formie dużego ręcznika nasączonego podgrzaną oliwą z oliwek.

BUDOWA DOMU

• Już podczas budowy domu umieść w jego fundamencie banknoty lub kawałki żelaza; dzięki temu dom będzie chroniony.

• Zwyczaj mówi, że jako pierwszy do nowego domu powinien wejść kot, aby uchronić go przed wpływem negatywnych energii.

BUTY

Nie powinno się chodzić w jednym bucie; podobnie – w jednym kapciu. Zawsze należy chodzić w obu. Poruszanie się w jednym bucie oznacza, że umrze ktoś z rodziny.

BYCIE CHORYM

• Kiedy jesteś chory i czujesz się zrezygnowany, należy spalić swoje znoszone skarpetki, wymienić poduszki i zmówić następującą modlitwę: Ognisty Boże, spal moje cierpienie i uwolnij mnie. Następnego dnia zapal w całym domu świece (wieczorem należy je zgasić, poza tym powinno się je umieścić na żaroodpornym podłożu).

• Można także spróbować następującego sposobu: Popiół należy zdmuchnąć z pięciu różnych pieców bądź kominków. Jeśli to nie jest możliwe, rozpal pięć ognisk i zbierz z każdego z nich popiół. Następnie wyrzuć go wraz z powiewem wiatru i wypowiedz następującą modlitwę: Tak jak popiół odlatuje z wiatrem, tak opuszczą mnie moje choroby. Amen. Pięć ognisk można rozpalić także w starych, żaroodpornych doniczkach (oczywiście poza domem). Przy ogniskach (czy też doniczkach) należy przygotować wiadra z wodą na wypadek pożaru.

• W dawnej Rosji szło się nad rzekę, wstawiało stopy do wody, modląc się do niej, aby uwolniła ciało od cierpienia. Na zakończenie należało pobiegać boso nad brzegiem przez pięć minut.

• Dla obłożnie chorego pacjenta należy przygotować kąpiel sianową. W tym celu potrzebny jest kilogram siana, które należy ugotować w dziesięciu litrach wody. Gdy tylko woda ochłodzi się, obmyj nią chorego. Możesz także przygotować poduszki z sianem. W tym celu umieść do sześciu kilo świeżego siana w poszewce na poduszkę, która służy do spania. Po tygodniu poduszkę należy usunąć i spalić.

• Możliwe jest również codzienne obmywanie chorego wodą święconą.

BYCIE ZDROWYM

Aby zapewnić sobie zdrowie, należy zasadzić siedem małych drzewek w ogrodzie lub w lesie (w zależności od możliwości), podlać je i nadać im następujące imiona: szczęście, miłość, zdrowie, bezpieczeństwo, zaufanie, spokój wewnętrzny oraz odpowiedzialność. Dbaj o te drzewka, a w tych właśnie obszarach odnajdziesz stabilizację.