Fenomen poranka

Tekst
Autor:Hal Elrod
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Fenomen poranka
Fenomen poranka
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 69,80  55,84 
Fenomen poranka
Audio
Fenomen poranka
Audiobook
34,90  25,48 
Szczegóły
Czcionka:Mniejsze АаWiększe Aa

Dokument chroniony elektronicznym znakiem wodnym

This ebook was bought on LitRes

Raz na jakiś czas wpada ci w ręce książka, dzięki której zaczynasz inaczej patrzeć na świat, ale trudno trafić na taką, która zmienia sposób życia. Fenomenowi poranka się to udaje i to szybciej, niż można by się tego spodziewać.

Tim Sanders, były dyrektor do spraw rozwiązań w Yahoo!,

autor bestsellera „New York Timesa” The Likeability Factor

Zawsze byłem sową, więc pomysł zrywania się o świcie nigdy do mnie nie przemawiał. Właściwie w ogóle nie brałem go pod uwagę. W moim planie dnia wszystko toczyło się gładko, a po co naprawiać coś, co tego nie wymaga? Jednak od wielu osób wciąż słyszałem o cudownych właściwościach porannego wstawania i jego dobroczynnym wpływie na nastrój, osiągnięcia i w ogóle na wszystko. Postanowiłem spróbować. Praktykuję od trzech tygodni i już widzę ogromne zmiany w swoim nastawieniu, samopoczuciu i tym, ile jestem w stanie zrobić.

Pat Flynn, autor Let’s Go i popularnego

bloga Smart Passive Income

Nigdy bym nie pomyślał, że powiem to o „porannej książce”, ale ona naprawdę ZMIENIŁA MOJE ŻYCIE. Tak, dobrze widzicie. Przez lata wbijałem sobie do głowy, że nie jestem rannym ptaszkiem, i poniekąd to prawda. Chciałem zostać przedsiębiorcą, żeby móc dłużej pospać. Precz z budzikami. Koniec ze wstawaniem po ciemku. Chciałem się wysypiać. Gdy zacząłem czytać tę książkę, byłem ciekaw, czy uda się jej złamać to przekonanie i wybić mnie z rutyny. Owszem. Zacząłem wstawać o… czwartej i chodzić na siłownię. Tak, O CZWARTEJ RANO. Skutek: efektywnie wykorzystuję czas w ciągu dnia, a moja kondycja jest coraz lepsza. W życiu bym nie wpadł na to, że dołączę do grona świrów, którzy zrywają się przed świtem. Teraz jestem jednym z nich. Wstaję o tej porze pięć razy w tygodniu, przeważnie bez budzika.

MJ DeMarco, były prezes Limos.com i autor bestsellera Fastlane milionera

Przeczytać Fenomen poranka to jak dać sobie prezent i budzić się co rano do pełni życia. Przestań odkładać na później to, czego w życiu chcesz i na co zasługujesz. Przeczytaj tę książkę i dowiedz się, jak to zrobić.

dr Ivan Misner, założyciel i prezes BNI®

Hal Elrod jest kimś więcej niż tylko inspiracją. Niesamowitą historię swojego życia przekuł w lekcję, którą każdy z nas może wykorzystać do realizacji własnych marzeń.

Jeffrey Gitomer, autor bestsellera „New York Timesa” Biblia handlowca

Fenomen poranka może przynieść szybkie i głębokie zmiany w wielu, a może nawet we wszystkich, sferach twojego życia. Jeżeli chcesz je poprawić TERAZ, niezwłocznie przeczytaj tę książkę.

Rudy Ruettiger, słynny futbolista Notre Dame,

którego życie stało się kanwą filmu Rudy

Jako mówca, pisarz i konsultant marketingowy widzę, co jest największą przeszkodą w osiągnięciu sukcesu. Ludzie doskonale wiedzą, co mają zrobić, ale brakuje im czasu i motywacji. Hal Elrod rozwiązał ten problem. Dzięki Fenomenowi poranka zapracujesz na swój sukces i nie ma znaczenia to, jak bardzo jesteś zajęty. Gorąco polecam.

James Malinchak, uczestnik reality show

Secret Millionaire w ABC, współautor serii Balsam dla duszy

i założyciel www.MillionaireSpeakerSecrets.com

Z początku pomyślałem, że Hal zwariował – po jakie licho ktoś miałby wstawać tak wcześnie, w dodatku regularnie?! Byłem sceptyczny – dopóki nie spróbowałem. Kiedy w praktyce zastosowałem koncepcje Hala, natychmiast dostrzegłem różnicę. Fenomen poranka pokaże ci, jak przejąć kontrolę nad własnym życiem bez względu na przeszłość. Bardzo polecam.

Josh Shipp, prezenter telewizyjny, pisarz i specjalista do spraw młodzieży

Pierwsza książka Hala Taking Life Head On całkowicie zmieniła mój sposób życia, więc cierpliwie czekałam na następną. Było warto! Hal daje nam gotową strategię, dzięki której możemy stać się autorami własnego sukcesu, szczęścia i powodzenia. Ten sposób jest tak prosty, że każdy może z niego skorzystać i odwrócić własne życie o 180 stopni – bez względu na okoliczności.

Debra Poneman, współautorka serii Balsam dla duszy

i założycielka Yes to Success, Inc.

Fenomen poranka na dobre zmienił moje życie. Wreszcie zacząłem rozwijać swój potencjał i wszedłem na ścieżkę świadomości, na której odsłaniają się przede mną nowe możliwości.

Nick Conedera, reżyser filmu Sharp: The World’s Finest Movie

Fenomen poranka to najbardziej rewolucyjna książka od czasu 4-godzinnego tygodnia pracy. Hal żyje i oddycha tym, czego uczy. Ta książka pokaże ci, jak przenieść swoje życie i pracę na wyższy poziom.

Brad Weimert, prezes Easy Pay Direct, EasyPayDirect.com

Jeżeli jesteś gotów, wyzwolić się z przeciętności i rozwinąć swój pełny potencjał, przeczytaj tę książkę – to podstawa. Fenomen poranka to twój klucz do własnej mocy. Dzięki niemu wyzwolisz w sobie zdolności, które pozwalają zwykłym ludziom stać się kimś nadzwyczajnym.

Gail Lynne Goodwin, założycielka InspireMeToday.com

Fenomen poranka to książka, która zmienia WSZYSTKO. Polecam ją swoim trenerom w Game Changers i gwarantuję, że stanie się prawdziwym przełomem.

Peter Voogd, autor bestsellera 6 Months to 6 Figures

Prawdziwe historie

To mój siedemdziesiąty dziewiąty dzień praktykowania Miracle Morning. Od tamtej pory nie opuściłam ani jednego dnia. Szczerze mówiąc, to PIERWSZY raz, kiedy udało mi się wytrwać tak długo. Jak dotąd kończyło się na kilku dniach lub tygodniach. Teraz nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie rozpocznę nowy dzień. To niesłychane. Miracle Morning kompletnie zmienił moje życie.

Melanie Deppen, przedsiębiorca, Selisgrove, Pensylwania

Dziś jest mój sześćdziesiąty dzień. Moje osiągnięcia do tej pory to:

 Schudłam 9 kilogramów.

 Rzuciłam palenie.

 W ciągu dnia mam o wiele więcej energii.

 Jestem szczęśliwa ☺

 Miracle Morning popycha mnie naprzód, abym stawała się lepszą wersją siebie.

Dawn Pogue, przedstawicielka handlowa, Lakefield, Kanada

Kilka miesięcy temu postanowiłem spróbować Miracle Morning. Moje życie zmienia się w takim tempie, że ledwo nadążam! Stałem się lepszą osobą i to jest zaraźliwe. W pracy walczyłem o przeżycie, ale odkąd zacząłem praktykować Miracle Morning, jestem zdumiony, bo udało mi się wszystko odwrócić o 180 stopni. A przecież tylko codziennie pracuję nad sobą, nic więcej.

Rob Leroy, starszy księgowy, Sacramento, Kalifornia

W grudniu 2009 roku jako studentka Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis zaczęłam praktykować Miracle Morning. Niemal natychmiast zauważyłam zmiany. Wcale nie oczekiwałam, że tak szybko osiągnę cele, do których tak długo i bezskutecznie zmierzałam. Schudłam, zakochałam się, na studiach uzyskiwałam o wiele lepsze oceny, gotówka płynęła strumieniami – i to wszystko w ciągu zaledwie dwóch miesięcy! Dzisiaj, po latach, Miracle Morning wciąż stanowi integralną część mojego życia.

Natanya Green, instruktorka jogi, Sacramento, Kalifornia

Praktykuję Miracle Morning i nie tylko fantastycznie się czuję, ale straciłem również 11 kilogramów. Nigdy nie byłem zdrowszy, szczęśliwszy i bardziej efektywny w swoich działaniach. Robię w ciągu dnia więcej rzeczy, niż wcześniej sądziłem, że można. O, a czy już wspomniałem, że schudłem 11 kilogramów?

William Hougen, menedżer regionalny ds. sprzedaży, Gresham, Oregon

Praktykuję Miracle Morning od 10 miesięcy. Przez ten czas moje dochody się podwoiły i nigdy nie byłem w tak dobrej formie. Moje stosunki z rodziną i przyjaciółmi są lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Podpisuję się pod tym obiema rękami.

Mike McDermott, regionalny dyrektor sprzedaży, Davis, Kalifornia

Gdy po raz pierwszy usłyszałem o Miracle Morning, pomyślałem sobie , że może w tym szaleństwie jest metoda. Na studiach wybrałem 19 różnych zajęć i fakultetów, więc non stop się uczę i nie mam ani chwili, żeby pracować nad realizacją dodatkowych celów. Przed Miracle Morning wstawałem codziennie między godziną 7 a 8 rano, żeby zdążyć na uczelnię. Teraz wstaję zawsze o 5. Czuję, że dzięki codziennej praktyce coraz bardziej się rozwijam. KOCHAM Miracle Morning.

Michael Reeves, student, Walnut Creek, Kalifornia

Naprawdę nie wiem, co mógłbym powiedzieć poza tym, że odkąd praktykuję Miracle Morning, wykorzystuję swój czas sto razy lepiej.

Josh Thielbar, konsultant biznesowy, Boise, Idaho

To mój osiemdziesiąty trzeci dzień z Miracle Morning i żałuję, że nie wiedziałem o tym wcześniej. To zadziwiające, ale teraz przez cały dzień zachowuję przytomność umysłu. Mogę się skupić na pracy, jestem pełen energii i w ogóle do wszystkiego podchodzę z entuzjazmem. Dzięki Miracle Morning moje życie jest bogatsze i bardziej produktywne, zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej.

Ray Ciafardini, menedżer regionalny, Baltimore, Maryland

Po zaledwie trzech tygodniach praktykowania Miracle Morning odstawiłam preparaty witaminowe i suplementy diety, które brałam przez trzy lata! Miracle Morning na wiele sposobów zmienił moje życie, więc na pewno zmieni i twoje.

 

Sarah Geyer, studentka, Minneapolis, Minnesota

Dzięki Miracle Morning rozpocząłem całkiem nowy rozdział w swoim życiu. Ty też tak możesz. Dziękuję ci, Hal!

Andrew Barksdale, przedsiębiorca, Vienna, Wirginia

Miracle Morning sprawia, że każdy dzień jest dla ciebie jak święta Bożego Narodzenia. Dosłownie. Teraz praktykuję nawet w weekendy.

Joseph Diosana, agent nieruchomości, Houston, Teksas


Tytuł wydania oryginalnego:

The Miracle Morning

The not-so-obvious secret guaranteed to transform your life before 8 am


Copyright © 2014 Hal Elrod International, Inc.


Strona internetowa autora: www.TMMbook.com, halelrod.com


All rights reserved including the right of reproduction

in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone włącznie z prawem do reprodukowania

niniejszej książki w jakiejkolwiek formie w całości lub w części.


ISBN wydania oryginalnego: 978-0-9790197-1-5


Wydanie polskie © 2016 by Galaktyka sp. z o.o.


90-562 Łódź, ul. Łąkowa 3/5

tel. +42 639 50 18, 639 50 19, tel./fax 639 50 17

e-mail: info@galaktyka.com.pl; sekretariat@galaktyka.com.pl

www.galaktyka.com.pl


ISBN: 978-83-7579-514-1

EPUB 978-83-7579-529-5

MOBI 978-83-7579-530-1


Redakcja: Marta Sobczak

Korekta: Monika Ulatowska

Redaktor prowadzący: Marek Janiak


Ilustracja na okładce: Designed by Freepik

Projekt okładki: Artur Nowakowski

Konwersja do EPUB/MOBI: InkPad.pl


Pełna informacja o ofercie, zapowiedziach i planach wydawniczych

www.galaktyka.com.pl

info@galaktyka.com.pl, sekretariat@galaktyka.com.pl


Wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody wydawcy książka ta nie może być powielana w częściach, ani w całości. Nie może też być reprodukowana, przechowywana i przetwarzana z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, mechanicznych, fotokopiarskich, nagrywających i innych.


Książkę tę dedykuję najważniejszym

osobom w moim życiu – członkom mojej rodziny.

Mamie, Tacie, Hayley, mojej żonie Ursuli

i naszym dzieciom, Sophie i Halstenowi.

Kocham Was bardziej, niż potrafię to wyrazić.


Pamięci mojej kochanej siostry,

Amery Kristine Elrod.


Misja Miracle Morning

Poranek za porankiem zmieniamy milion istnień

Oprócz przekazywania organizacjom non profit, np. Front Row Foundation, pewnego procentu z tantiem od każdego sprzedanego egzemplarza, co roku ofiarowujemy tysiące egzemplarzy książki organizacjom i osobom prywatnym, które poszukują inspiracji. Naszą misją jest, aby Fenomen poranka trafił w ręce ponad miliona ludzi, w ten sposób naprawdę możemy poranek za porankiem zmienić milion istnień.

Dziękujemy za Waszą pomoc! ☺

Spis treści

Do czytelnika

Specjalne zaproszenie

Wstęp: Moja historia i dlaczego twoja ma znaczenie

1. Czas się obudzić i żyć pełnią życia

2. Geneza Miracle Morning – praktyka zrodzona z rozpaczy

3. 95-procentowy pewnik

4. Dlaczego dzisiaj wstałeś?

5. Niezawodna metoda wstawania w 5 krokach (dla wszystkich śpiochów)

6 . Koła ratunkowe S.A.V.E.R.S.

7. Miracle Morning w 6 minut

8. Jak dostosować Miracle Morning do swojego trybu życia, aby zrealizować najważniejsze cele i marzenia?

9. Od przykrości do radości

10. Trzydziestodniowy kurs przemiany Miracle Morning

Podsumowanie

Specjalne zaproszenie

Konieczny bonus

Podziękowania

O autorze

Do czytelnika

Bez względu na to, na jakim etapie życia się znajdujesz – na szczycie, spijając śmietankę, czy walczysz z przeciwnościami losu – mamy przynajmniej jedną cechę wspólną (prawdopodobnie więcej niż jedną, ale co do tej konkretnej mam pewność): chcemy poprawić swoje życie i siebie. Nie chciałbym sugerować, że coś jest z twoim życiem lub z tobą nie tak, ale jesteśmy ludźmi i przyszliśmy na świat z wrodzoną skłonnością i pragnieniem, aby się ciągle rozwijać i doskonalić. Wierzę, że wszyscy nosimy w sobie taką potrzebę. Jednak większość z nas budzi się co rano, a życie w zasadzie pozostaje takie samo.

W swojej pracy pisarza, mówcy i coacha rozwoju osobistego oraz biznesowego staram się pomóc ludziom, aby szybko i skutecznie udało się im przeskoczyć w najróżniejszych sferach życia na wyższy poziom. Jako osoba całym sercem oddana sprawie rozwoju osobistego i realizowania własnego potencjału, mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że Miracle Morning to najbardziej praktyczna, ukierunkowana na wynik i stąd najbardziej efektywna metoda, z jaką się spotkałem. Jej celem jest udoskonalenie jakiegoś, a może nawet każdego, obszaru twojego życia. W dodatku jest to metoda najszybsza, szybsza, niż ci się wydaje.

Dla ludzi sukcesu Miracle Morning może się stać metodą przełomową, która pozwoli im osiągnąć ten nieuchwytny wyższy pułap i zajść dalej niż w przeszłości. Chociaż może to być kwestia wzrostu dochodów, rozwoju firmy czy wyższej sprzedaży, to przede wszystkim chodzi o poczucie równowagi i satysfakcję z tych sfer życia, które dotąd pozostawały zaniedbane. Może to dotyczyć znacznej poprawy zdrowia, zadowolenia z życia i związków z ludźmi, bogatszego życia duchowego czy z innych obszarów, które znajdują się na szczycie twojej listy.

Dla tych, którzy czują się nieszczęśliwi i cierpią z różnych powodów – psychicznych, emocjonalnych, zdrowotnych, finansowych lub jeszcze innych – Miracle Morning nie raz okazał się sprawdzoną metodą, dzięki której byli w stanie przezwyciężyć trudności pozornie nie do pokonania, dokonać znaczącego przełomu w swoim życiu i odwrócić je o 180 stopni, często w bardzo krótkim czasie.

Czy zależy ci jedynie na poprawieniu wybranych obszarów swojego życia, czy jesteś gotów na totalną odnowę, która wywróci wszystko do góry nogami, by twoja aktualna sytuacja stała się tylko wspomnieniem − trafiłeś na właściwą książkę. Za chwilę wyruszysz w cudowną podróż. Gwarantuję, że dzięki zastosowaniu prostej, ale rewolucyjnej metody zmienisz dowolną sferę swojego życia… i to przed godziną 8 rano.

Wiem, że bardzo wiele obiecuję. Ale Miracle Morning przyniósł już wymierne korzyści dosłownie dziesiątkom tysięcy ludzi na całym świecie (w tym także i mnie), a więc dla ciebie również może się okazać przełomem – pożywką, dzięki której dotrzesz tam, gdzie chcesz. To dla mnie wielki zaszczyt, że teraz mogę razem z tobą wejść na tę ścieżkę. Zapewniam cię, że dołożyłem wszelkich starań, aby ta książka przykuła twoją uwagę, a czas i energia, które poświęcisz mojej metodzie, będą doświadczeniem zmieniającym życie. Dziękuję ci, że pozwalasz mi stać się częścią twojego życia. Nasza wspólna cudowna podróż właśnie się zaczyna.

Z miłością i wdzięcznością,

Hal

Specjalne zaproszenie Społeczność Miracle Morning

Fani i czytelnicy Fenomenu poranka tworzą niezwykłą wspólnotę podobnie myślących osób, które budzą się co rano w określonym celu, aby z oddaniem realizować ogromny potencjał, jaki tkwi w każdym z nas. Jako autor tej książki poczułem się odpowiedzialny za stworzenie takiego miejsca w internecie, gdzie ludzie będą mogli się spotkać, podzielić własnymi doświadczeniami, służyć dla siebie wsparciem i otrzymać zachętę, dyskutować o książce, zamieścić filmik, znaleźć partnera, który będzie współodpowiedzialny za ich postępy, a nawet wymienić się przepisami na smoothie czy fajnymi ćwiczeniami.

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że społeczność Miracle Morning stanie się jedną z najbardziej pomocnych, wspierających, inspirujących i odpowiedzialnych wspólnot internetowych, jakie znam, ale tak właśnie jest. Naprawdę jestem pod wrażeniem poziomu, jaki reprezentują członkowie naszego ruchu.

Wejdź na stronę www.MyTMMcommunity.com i dołącz do społeczności Miracle Morning na Facebooku. Tutaj będziesz mógł nawiązać kontakt z ludźmi o podobnych upodobaniach, którzy już praktykują tę metodę. Niektórzy robią to od lat, a więc możesz liczyć na dodatkowe wsparcie i przyśpieszyć swój sukces.

Sam regularnie zaglądam na stronę i pełnię rolę moderatora. Tam się spotkamy!

Jeśli chcesz nawiązać ze mną bezpośredni kontakt poprzez media społecznościowe, śledź mnie na Twitterze − @HalElrod, lub na Facebooku – www.Facebook.co/YoPalHal. Piszcie do mnie, komentujcie, zadawajcie pytania. Postaram się na każde odpowiedzieć, więc do zobaczenia!

Są tylko dwa sposoby przejścia przez życie.

Jeden – jakby nic nie było cudem, i drugi –

jakby wszystko było cudem.

ALBERT EINSTEIN


Cud nie dzieje się w sprzeczności z naturą,

lecz w sprzeczności z tym, co nam o naturze wiadomo.

ŚWIĘTY AUGUSTYN


Życie zaczyna się co rano.

JOEL OLSTEEN

WSTĘP
Moja historia i dlaczego twoja ma znaczenie

Trzeciego grudnia 1999 roku byłem szczęśliwym człowiekiem. Mało tego – byłem człowiekiem spełnionym. Miałem 20 lat, a za sobą pierwszy rok college’u. Pracowałem jako przedstawiciel handlowy dla wartej 200 milionów dolarów firmy marketingowej i przez ostatnie 18 miesięcy stałem się jej topowym pracownikiem, biłem rekordy sprzedaży i zarabiałem więcej pieniędzy, niż mogłem się spodziewać w takim wieku. Byłem zakochany, miałem wspaniałą rodzinę i przyjaciół, o jakich tylko można marzyć. Los mi sprzyjał.

Można było powiedzieć, że świat należał do mnie. Skąd mogłem wiedzieć, że kolejnej nocy wszystko się skończy?

 

Godzina 23.32. Jechałem na południe autostradą 99 z prędkością 112 km/godz.

Pożegnaliśmy się z przyjaciółmi i wyszliśmy z restauracji. Byliśmy tylko we dwoje. Moja dziewczyna, zmęczona od nadmiaru wrażeń, przysypiała na fotelu pasażera. Ja wręcz przeciwnie – czujny i skoncentrowany – wpatrzony w drogę, wymachiwałem palcem w powietrzu do melodii Czajkowskiego niby dyrygent swoją batutą.

Po tym, co się wydarzyło tego wieczoru, byłem w euforii i wcale nie chciało mi się spać. Mknąłem ponad setką swoim nowiutkim fordem mustangiem, a dwie godziny wcześniej dałem najlepszy popis krasomówczy w swoim życiu. Otrzymałem owację na stojąco i czułem się upojony. Szczerze mówiąc, miałem ochotę wykrzyczeć światu swoją radość i wdzięczność, ale moja dziewczyna drzemała, więc siedziałem cicho. Zastanawiałem się, czy nie zadzwonić do rodziców, ale było zbyt późno i mogli już spać. Powinienem zadzwonić. Ale skąd mogłem wiedzieć, że następna szansa, by porozmawiać z nimi, i w ogóle z kimkolwiek, nieprędko się pojawi?