Siła rezyliencjiTekst

Jak poradzić sobie ze stresem, traumą i przeciwnościami losu?
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Czy zastanawiasz się czasami, dlaczego niektórzy z nas bez problemu przechodzą przez życiowe burze, a inni upadają i nie potrafią się podnieść? Dlaczego pewni ludzie radzą sobie z przeciwnościami losu, a inni nie są w stanie stawić im czoła?

Kluczem jest rezyliencja, czyli umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i bolesnymi doświadczeniami. To siła ciała, umysłu i charakteru, która pozwala właściwie reagować na przeciwności losu i napotykane wyzwania. Nie da się uniknąć prób, na jakie wystawia nas los. To, jak na nie reagujemy, wynika ze świadomie rozwijanej rezyliencji, która stanowi podstawę zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia. Jak więc wykształcić tę umiejętność?

W książce przedstawiono najważniejsze metody, które pomogą Ci podnieść się po porażce. Przekonasz się, jak pielęgnować wewnętrzną siłę pozwalającą poradzić sobie z wyzwaniami stawianymi przez życie.

Glenn Schiraldi dostarcza narzędzi do uporania się z codziennymi kłopotami, które nękają każdego z nas, a także z poważniejszymi problemami, które są przyczyną lęku i stresu oraz mogą zagrażać życiu. Dzięki licznym ćwiczeniom nauczysz się kierować emocjami, zarówno przyjemnymi, jak i przykrymi, oraz poprawiać swoje samopoczucie. Dowiesz się także, jak dbać o zdrowie psychiczne i poradzić sobie z lękiem, depresją lub uzależnieniem. Co najważniejsze, zdobędziesz realne umiejętności pozwalające rozwijać się bez względu na to, jakie kłody życie rzuca Ci pod nogi.

Dowiedz się, jak:

• podnieść się po porażce,

• radzić sobie z bolesnymi emocjami,

• wzmocnić poczucie własnej wartości i siłę wewnętrzną,

• zachować spokój w warunkach presji,

pokonywać życiowe trudności.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 30 grudnia 2020
  • Rozmiar: 360 str. 24 ilustracje
  • ISBN: 9788374898072
  • Tłumacz: Sylwia Pikiel
  • Wydawca: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
  • Spis treści
Glenn R. Schiraldi "Siła rezyliencji" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Żaneta Bula
15 czerwca 2020

Intrygująco widniejące na okładce książki słowo «Rezyliencja» przykuło moją uwagę. Całe szczęście, bo dowiedziałam się nie tylko wyjaśnienia tego terminu, ale i wielu istotnych faktów o mnie samej. Nazwą ta określamy osobistą zdolność do walki z trudnościami życiowymi i umiejętność właściwej kontroli własnych emocji. Treść została zaprezentowana w bardzo czytelny i przystępny sposób. Zjawisko to zostało opisane z wykorzystaniem wiedzy psychologii, terapii akceptacji, terapii poznawczej i neurobiologii. Autor postarał się także o zapewnienie czytelnikom ćwiczeń mentalnych na wypracowanie silniejszej odporności i zwiększeniu rezyliencji. Zdecydowanie polecam zapoznać się z tą lekturą i pomóc sobie.

Lidia Bigos
07 lutego

Poradnik, napisany niezwykle prostym językiem, skierowany do osób, które doświadczają obecnie lub w przeszłości zaburzeń psychicznych, jak depresja, zaburzenia lękowe, zespół stresu pourazowego. Ogromny plus za usystematyzowanie wiedzy na temat pracy ze swoimi emocjami i czynnościami, które mają na celu poprawę stanu psychicznego. Treść, jak już wspomniałam, zaprezentowana w bardzo przejrzysty sposób i z dużą liczbą ćwiczeń. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę