WaldenTekst

Czyli życie w lesie
Z serii: Varia
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Walden
Walden
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 124,87  99,90 
Walden
Audiobook
90,97 
Szczegóły
Opis książki

Biblia wszystkich ekologów i ekoentuzjastów!

Książka, która zmieniła sposób patrzenia na otaczający nas świat.

Walden, czyli życie w lesie to arcydzieło amerykańskiej literatury będące zapisem eksperymentu Thoreau, który przez ponad dwa lata żył samotnie nad stawem Walden w stanie Massachusetts. Eseje są pochwałą życia świadomego, prostego i surowego, w bliskim kontakcie z przyrodą. Walden ogromną popularność zdobył dopiero w latach sześćdziesiątych XX wieku, kiedy sięgnęła po niego amerykańska młodzież walcząca z konformizmem i obyczajowością mieszczańską. Zawarte w książce tezy i rozważania pozostają aktualne, szczególnie teraz, gdy ekologiczny styl życia jest coraz ważniejszy dla nas wszystkich.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788380629035
  • Tłumacz: Halina Cieplińska
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Henry David Thoreau "Walden" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Walden
Audiobook
90,97 
Nikodem Lawniczak
24 grudnia 2020

Chociaż napisana w połowie XIX wieku, książka ta nadal pozostaje aktualna w swoich wywodach. Autor zaprezentował zbiór przemyśleń na różnorodne tematy, jak np. czytelnictwo, styl życia, odzież, praca, które udowadniają nam, że świat wcale tak bardzo się nie różni dziś od opisywanych czasów. Na mnie lektura ta zrobiła olbrzymie wrażenie i odcisnęła spory ślad na moim światopoglądzie. Mnóstwo mądrości w niedługim tekście. Inspirująca. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę