3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Wampir z Zagłębia

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Wampir z Zagłębia
Wampir z Zagłębia
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 69,80  55,84 
Wampir z Zagłębia
Audio
Wampir z Zagłębia
Audiobook
Czyta Mateusz Kwiecień
39,90 
Szczegóły
Opis książki

"Bezlitośnie, rzetelnie, z chirurgiczną precyzją. Dziennikarska sekcja zwłok najsłynniejszego przestępcy PRL-u. Bez tej książki nic nie wiecie o sprawie Marchwickiego."

Katarzyna Bonda.

Ofiary! Mordowane w bestialski sposób przypadkowe kobiety.

Sprawca! Żądny krwi zwyrodnialec.

Sześć lat pościgu. Tysiące milicjantów, setki tropów i milion nagrody za wskazanie winnego. Wszystko na nic. Za zgodą Gierka na pomoc wezwano nawet amerykańskiego profilera pracującego dla FBI.

Milicja za wszelką cenę próbowała nie ponieść porażki. Sprawa bardzo szybko stała się polityczna, a gdy prawdziwy seryjny morderca zniknął we mgle, trzeba było znaleźć dublera. Reżimowi dziennikarze przekonali społeczeństwo, że Zdzisława Marchwickiego wytypował komputer. Ludzie uwierzyli, bo komputer przecież nowoczesna maszyna nie mogła się mylić.

Dopiero przeprowadzone po latach dziennikarskie śledztwo ujawnia misterną iluzję. Czy komputer istniał naprawdę? Czy skazany odpowiadał profilowi, który opracował amerykański biegły? Czy morderstwa ustały?

Wstrząsający reportaż o bezsilność jednostki wobec totalitarnego systemu. Brawurowo opowiedziana historia największej mistyfikacji w polskim wymiarze sprawiedliwości. Spektaklu z publicznością, który dla dwóch ludzi zakończył się na szubienicy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 lutego 2021
Przemysław Semczuk "Wampir z Zagłębia" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Wampir z Zagłębia
Audiobook
Czyta Mateusz Kwiecień
39,90 
Judyta Kuźnicka
29 marca 2021

Bardzo ciekawa pozycja. Książki Przemysława Semczuka są naprawdę książkami z górnej półki. Cenię jego twórczość przede wszystkim za dokładność, dociekliwość. Za fakty i emocje. Ta książka przekonała mnie, że proces Z. Marchwickiego powinien zostać wznowiony. A wszystko dzięki pracy Przemysława Semczuka. Czapki z głów!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę