Kryzys klimatyczny. Co Ty możesz zrobić, aby mu zaradzić?Tekst

0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Co to jest klimat oraz kryzys klimatyczny?

Co możemy zrobić, by zapobiec zagrażającej nam katastrofie klimatycznej?

Zmiany klimatu i zagrażające nam widmo katastrofy klimatycznej to aktualnie najważniejsza kwestia, która powinna być priorytetem uwzględnianym przy podejmowaniu przez nas wszelkich decyzji i przedsięwzięć. Gwałtowny rozwój naszej cywilizacji w ostatnim stuleciu spowodował, że człowiek i jego działalność są obecnie najważniejszym czynnikiem oddziaływującym na przyrodę i klimat.

Książka stanowi zapis rozmowy pomiędzy Jonathanem L. Ramseyem a profesorem Szymonem Malinowskim. Cel tej przyjacielskiej pogawędki, to przygotowanie krótkiego przewodnika dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się, co w codziennej praktyce możemy zrobić dla powstrzymania bądź spowolnienia kryzysu klimatycznego i ekologicznego. Większość z nas jest pochłonięta pracą, utrzymaniem rodziny czy realizacją swoich planów i zawodowych ambicji. Nie zwracamy uwagi lub też nie wiemy, że świat stoi właśnie na granicy destabilizacji związanej z katastrofa klimatyczną. Świadomość konsekwencji naszych codziennych wyborów jest kluczem do ocalenia naszego świata.

Książka zawiera propozycję prostych rozwiązań, które można stosować każdego dnia z myślą o dobru naszej planety i przyszłych pokoleń.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 27 kwietnia 2021
Prof. Szymon Malinowski, Jonathan L. Ramsey "Kryzys klimatyczny. Co Ty możesz zrobić, aby mu zaradzić?" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę