PPK Poradnik Pracownika

PDF
Prawo Pracy i ZUS 2/2019
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Pracownicze plany kapitałowe (PPK) to nowy program dobrowolnego oszczędzania na dodatkową emeryturę. Środkami PPK pracowników i zleceniobiorców będą zarządzać m.in. fundusze inwestycyjne, fundusze emerytalne i zakłady ubezpieczeń, natomiast pierwsze umowy o zarządzanie PPK na rzecz osób zatrudnionych będą zawierane od 1 lipca 2019 r.


Publikacja przystępnie i obiektywnie przedstawia kluczowe zagadnienia dotyczące uczestnictwa pracowników i zleceniobiorców (objętych ubezpieczeniami emerytalno-rentowymi) w tym programie. Informacje w niej zawarte mają na celu wsparcie osób zatrudnionych w podjęciu decyzji o przystąpieniu do tego programu.


Z publikacji Czytelnik dowie się m.in.:


    jak działa automatyczny zapis osób zatrudnionych do PPK;

    jaka jest wysokość składki w różnych sytuacjach i od czego ona zależy;

    na jakich zasadach finansowane są składki;

    jak przebiega procedura rezygnacji z programu.


W opracowaniu zwrócono uwagę na praktyczne problemy wynikające z wcześniejszej wypłaty środków z PPK (np. w ramach świadczenia małżeńskiego, poważnej choroby czy wkładu własnego do kredytu), a także ich dziedziczenia.


Publikacja jest skierowana do osób zatrudnionych na umowę o pracę oraz na umowę zlecenia, a także do osób na kontrakcie menedżerskim, członków rad nadzorczych, członków rolniczych spółdzielni produkcyjnych oraz osób wykonujących pracę nakładczą.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 27 lipca 2019
  • ISBN: 978-83-8137-494-1
  • Całkowity rozmiar: 3 MB
  • Całkowity liczba stron: 88
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Infor PL
praca zbiorowa "PPK Poradnik Pracownika" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę