My fajnopolacyTekst

0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
My fajnopolacy
My fajnopolacy
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 55,90  44,72 
My fajnopolacy
My fajnopolacy
My fajnopolacy
E-book
29,90 
Szczegóły
My fajnopolacy
My fajnopolacy
My fajnopolacy
Audiobook
Czyta Marcin Popczyński
26 
Szczegóły
Opis książki

Brawurowy (i wciąż bezlitosny) portret III RP

21 polskich grzechów głównych Stankiewicza było objawieniem, a teraz, z okazji 30. rocznicy poczęcia III Rzeczpospolitej, nadchodzą Fajnopolacy.

Jest tu wszystko, co istotne, a także to, co z pozoru nieistotne. Jest i Jan Paweł II, i Zbigniew Stonoga. Jest i Smoleńsk, i Sullenberger (to ten od awaryjnego lądowania na rzece Hudson). Są (to znaczy nie ma) Żydzi z Nasielska, jest życie przedmieść i zmiana klimatu. Kim są tytułowi fajnopolacy? Po trochu jesteśmy nimi my wszyscy, a po trochu – nikt. Bycie fajnopolakiem wcale nie jest takie fajne, jak się z pozoru może wydawać.

Książka, która dobrze wygląda na półce z Ikei!

„Stankiewicz jest ojkofobem, na którego nie zasługujemy: pomyje na Polskę, Polki i Polaków wylewa ciepło, życzliwie i konstruktywnie. Aż chciałoby się w Polsce nie żyć. Żeby móc do niej przyjechać, rzecz jasna”.

Adriana Rozwadowska

„Dlaczego Polacy uwielbiają podgryzać się wzajemnie? Co mówi o nas wielkie przemówienie do narodu wygłoszone przez Zbigniewa Stonogę? Dlaczego w Polsce nie jest możliwy late night show? Piotr Stankiewicz po raz kolejny podejmuje ryzykowną próbę zejścia w otchłanie duszy polskiej i polskiego charakteru. Polacy często narzekają, że w Polsce trudno jest żyć – i narzekali na to od stuleci. Stankiewicz tłumaczy dlaczego”.

Adam Leszczyński

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 01 kwietnia 2020
Piotr Stankiewicz "My fajnopolacy" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
My fajnopolacy
Audiobook
Czyta Marcin Popczyński
26 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę