Fiedler. Głód świataAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Fiedler. Głód świata
Fiedler. Głód świata
E-book
39,90 
Szczegóły
Opis książki

Czym tak naprawdę były ""niewinne perypetie"" Fiedlera pośród Metysów? Jak układały się relacje z mieszkańcami odwiedzanych, nierzadko egzotycznych krajów, ale także kobietami, śmietanką towarzyską II Rzeczpospolitej i władzami Polski Ludowej? Jak lawirował i do czego musiał albo po prostu chciał się posunąć, żeby """"zasłużyć"""" na upragnione pozwolenia na wyjazdy z kraju?


Pamiętamy Arkadego Fiedlera jako pisarza i podróżnika, który sprzedał na całym świecie ponad 10 milionów swoich książek i który jak żaden inny autor potrafił opisać Polakom uroki Amazonii, Kanady i Madagaskaru. Jednak był nie tylko przedwojennym celebrytą i bohaterem plotek, był też postacią skomplikowaną, niejednoznaczną i kontrowersyjną.


Jaki naprawdę był Arkady Fiedler, jeden z najsłynniejszych polskich globtroterów XX wieku? Co takiego miał w sobie, że tam, gdzie się pojawiał, ojcowie chcieli mu oddawać na noc swoje córki? Jak z pisarza niemal wyklętego i aresztowanego przez komunistów Fiedler stał się przyjacielem władzy?


Piotr Bojarski, historyk i pisarz, kreśli pierwszy tak szeroki portret Fiedlera i czasów, w których żył. Sięga po nieznane materiały archiwalne, bada prywatne archiwa pisarza i szuka ludzi, którzy go jeszcze pamiętają. Idzie tropem autentycznych historii, ale także anegdot i skandali – zarówno prawdziwych, jak i tych zmyślonych. Jego książka pokazuje Arkadego Fiedlera w całej złożoności: nie tylko jako nieustraszonego podróżnika, ale również jako człowieka pełnego wahań i słabości.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 25 września 2020
  • Czas trwania: 15 godz. 08 min 05 sek.
  • ISBN: 9788366657199
  • Lektor: Janusz Zadura
  • Wydawca: Poznańskie
  • Spis treści
Piotr Bojarski "Fiedler. Głód świata" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Fiedler. Głód świata
E-book
39,90 
Judyta Wydra
29 listopada 2020

Niesamowita, pasjonująca lektura oraz niezwykła, kolorowa postać Arkadego Fiedlera. Podróżnik i autor wielu książek, który inspiruje i zachęca do poznawania świata aż do dziś. To co przykuło moją uwagę szczególnie w tej książce to ukazanie przez autora Fidlera z obu stron medalu, także tej ciemnej. Piotr Bojarski wykonał naprawdę imponująca pracę, a fotografie załączone w książce robią duże wrażenie. Biografia godna ekranizacji! Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę