Zmierzch TudorówTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Po śmierci Henryka VIII rozpoczyna się walka o sukcesję. Nieletni syn zmarłego władcy nie rządzi samodzielnie, a w kolejce do tronu ustawiają się zwaśnieni spadkobiercy Tudorów.

Połowa XVI wieku, Anglia. Kiedy nieletni król Edward VI Tudor umiera, królową zostaje Joanna Grey, prasiostrzenica zmarłego Henryka VIII. Tymczasem katoliczka Maria Tudor, córka Henryka VIII, pośpiesznie gromadzi armię i więzi Joannę w Tower. Ponieważ Joanna odmawia wyparcia się wiary protestanckiej, Maria Tudor posyła ją na szafot. Również siostry straconej królowej, Katarzyna i Maria, pozostają w śmiertelnym niebezpieczeństwie, dopóki królowa Maria nie urodzi potomka. Ich trudne położenie nie ulega poprawie,

gdy władzę obejmuje Elżbieta I. W każdej chwili siostry Grey mogą podzielić los ściętej Joanny.

Wartka akcja i kolejne przypomnienie, że historię tworzyli nie tylko mężczyźni. „Daily Mail”

Ta powieść to frapująca, ale też przekonująca interpretacja wydarzeń. „The Times”

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 18+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788324583171
  • Tłumacz: Urszula Gardner
  • Wydawca: Książnica
  • Spis treści
Philippa Gregory "Zmierzch Tudorów" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Stefania Pich
10 sierpnia 2020

"Zmierzch Tudorów" to nie moje pierwsze spotkanie z historycznymi powieściami Pani Philippy Gregory. Jestem też pewna, że fani jej twórczości doskonale wiedzą czym cechują się lektury spod jej pióra. Tym razem narracja toczy się z perspektywy Joanny, Katarzyny oraz Marii Grey z dynastii Tudorów. Książki autorki to zawsze dla mnie najwyższa liga, wielka polityka i intrygi dworskie, czyli moje ulubione tematy. Można naprawdę wczuć się w klimat polityki Anglii, fabuła jest oddana z niezwykłą precyzją i dbałością o najmniejszy szczegół. Fantastyczna podróż w przeszłość, wciąga i trzyma w zainteresowaniu po ostatnie strony. Zdecydowanie polecam wszystkim miłośnikom powieści historycznych, nie zawiedziecie się!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę