Rosja we krwiTekst

Terroryzm dwóch dekad
Z serii: Linie Frontu
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Argun, Małgobek, Mineralne Wody, Derbent, Kaspijsk. Mało kto słyszał o tych miastach. Jeszcze mniej osób wie, że doszło w nich do krwawych zamachów. Gdy na Zachodzie mamy do czynienia z aktami terroru, w kilka minut informacja obiega media na całym świecie, a bilans ofiar natychmiast podawany jest do wiadomości. Tymczasem na terenie Federacji Rosyjskiej w latach 1994–2014 w zamachach zginęło prawie trzy tysiące osób, kolejne tysiące zostały ranne, lecz informacje o tych wydarzeniach rzadko przedostawały się poza granice kraju.

Politolog Paweł Semmler rekonstruuje przebieg najbardziej zuchwałych zamachów terrorystycznych w Rosji i próbuje odpowiedzieć na pytanie, co się kryje za tą agresją. Eskalacja zastałych konfliktów czy radykalizacja młodych buntowników? Kremlowskie prowokacje czy separatystyczne manifesty?

„Rosja we krwi” to również historia narastającej bezwzględności rosyjskich sił specjalnych, które w kryzysowych sytuacjach nie oszczędzają ani zamachowców, ani cywili. Bo jak ktoś kiedyś powiedział – w Rosji najgorzej jest być zakładnikiem.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 01 lipca 2020
Paweł Semmler "Rosja we krwi" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Linie Frontu»
Rosja we krwi
Bez taryfy ulgowej
5\/25
-5%
Izabela Paczkowska
20 października 2020

Bardzo ciekawa lektura, pokazuje jak wiele informacji o zamachach na terytorium byłego ZSRR i Federacji Rosyjskiej zostało zatajonych. Momentami przerażająca ale bardzo bogata w wiedzę lektura, której narracja i tematyka powodują, że czyta się szybko i z dużym zainteresowaniem. Szacunek i uznanie należą się autorowi za rozległy research i niezwykłą wiedzę. Rozległe przedstawienie tematu i wnioski, które po lekturze aż nasuwają się same. Zdecydowanie polecam, choć nie jest to łatwa lektura.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę