Pandemia. Raport z frontuAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Pandemia. Raport z frontu
Pandemia. Raport z frontu
Pandemia. Raport z frontu
E-book
34,99 
Szczegóły
Opis książki

Nowa książka autora bestsellerów Gad i Agonia, finalisty Grand Press i Nagrody im. Kapuścińskiego, laureata Nagrody im. Torańskiej

Pandemia zmieniła życie większości z nas.

Dziś żyjemy w rzeczywistości, którą staramy się oswoić mianem „nowej normalności”.

Co działo się na linii frontu podczas pierwszej fali zachorowań na koronawirusa?

Jak wyglądały te pełne napięcia, obaw i dramatów dni?

Jak sobie radzili ratownicy medyczni, pielęgniarki, diagności laboratoryjni – osoby bezpośrednio stawiające czoła nowemu zagrożeniu i walczące o życie i zdrowie innych?

Pracownicy hospicjów, sprzedawcy w dyskontach, funkcjonariusze służby więziennej, listonosze, pracownicy zakładów pogrzebowych, nauczyciele, w końcu pacjenci – zarówno ci zmagający się z koronawirusem, jak i cierpiący z powodu innych chorób oraz utrudnionego dostępu do lekarzy… ich życie też stanęło na głowie.

Przeczytajcie tę mocną, chwilami wstrząsającą i do bólu prawdziwą reporterską relację Pawła Kapusty, który dokumentował przebieg pandemii w Polsce od jej oficjalnych pierwszych chwil. To opowieść z wielu perspektyw. Również osobistej, bo w sierpniu koronawirus dopadł także jego.

Uzupełnieniem są pogłębione wywiady z „twarzami” walki z pandemią: ministrem zdrowia, profesorem Łukaszem Szumowskim oraz profesorem Krzysztofem Simonem. Głos zabierają także profesorowie Witold Orłowski i Marcin Król.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 01 grudnia 2020
Paweł Kapusta "Pandemia. Raport z frontu" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Pandemia. Raport z frontu
E-book
34,99 

Świetny reportaż, szczegółowa relacja dzień po dniu, z rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce. Pandemia widziana z perspektywy osób, które stoją na pierwszej linii frontu, czyli ratowników medycznych, pielęgniarek, diagnostów w laboratoriach, a także z punktu widzenia listonoszy, nauczycieli czy pracowników zakładów pogrzebowych, nie zapominając oczywiście o pacjentach. Paweł Kapusta ma to do siebie, że w swoich reportażach ukazuje prawdę, bez lukru. Dla mnie jest to jak najbardziej cecha na plus, jego reportaże są autentyczne, czyta się z zainteresowaniem i niedowierzaniem. Doskonała relacja z frontu walki z covid19. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę