3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Alchemik

Tekst
Autor:
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Alchemik otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy zapomnieć. Każe marzyć, podążać własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoła wszelkim przeszkodom. Baśniowa, alegoryczna opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie. Alchemia Paulo Coelho to tajemna wiedza o prawdzie i jej dwóch obliczach. Autor burzy wszelkie bariery bojaźni, które powstrzymują strumień naszych pragnień. Potrzeba Alchemika i jego światowy rozgłos są oczywiste, albowiem lektura książki przemienia w złoto nawet najbardziej zaśniedziałe sprężyny ludzkich marzeń.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
  • ISBN: 978-83-89933-68-3
  • Tłumacz: Andrzej Kowalski, Basia Stępień
  • Redaktor: Zyta Oryszyn
  • Wydawca: Drzewo Babel
  • Spis treści
"Alchemik" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Otylia Nowitzki
05 maja 2020

Jestem szczęściarą, która przeczytała «Alchemika» before it was cool, czyli przed falą memów odnośnie pseudofilozoficznych wywodów autora i sarkastycznego przypisywania mu ulotnych myśli wyśmianych przez Internet. Czytałam jakieś 10 lat temu i byłam zachwycona tą książką. Przeczytałam teraz i zachwycona jestem dalej. Ja lubię Coehlo i jego dywagacje egzystencjalne. Lubię jego styl mędrca i dumanie nad sensem listka na kamieniu, czy refleksje na temat metafizyki. Prosta historia, a jakże mądra i niosąca często zapomniane przesłanie. Dla mnie «Alchemik» jest piękną, niezwykłą książką i żaden mem tego nie zmieni!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę