Paullina Simons

Paullina Simons

Paullina Simons – amerykańska pisarka rosyjskiego pochodzenia. Paullina Simons przyszła na świat w 1963 roku w Leningradzie, jako Paullina H... Szczegóły

O autorze

Paullina Simons – amerykańska pisarka rosyjskiego pochodzenia.

Paullina Simons przyszła na świat w 1963 roku w Leningradzie, jako Paullina Handler. Kiedy miała 10 lat, wyemigrowała z rodziną do Stanów Zjednoczonych. Ukończyła studia na Wydziale Nauk Politycznych University of Kansas. Pracowała jako dziennikarka Financial News Network, gdzie pełniła między innymi rolę tłumacza. Simons mieszka obecnie na Long Island w Nowym Jorku. Ma czwórkę dzieci: Nataszę, Miszę, Kevina Juniora i Tatianę (nazwaną tak na cześć bohaterki jej najsłynniejszych utworów).

Twórczość literacka

Paullina Simons od małego marzyła, aby zostać pisarką. Pierwszą powieść napisała w wieku dwunastu lat w języku angielskim, przebywając już na terytorium Stanów Zjednoczonych. Sławę przyniosła jej seria opisująca historię romansu Tatiany i Aleksandra, którzy zmuszeni są walczyć o swoją miłość oblężonym Leningradzie i ogarniętej wojną stalinowskiej Rosji. Pierwszą książką był «Jeździec miedziany». Oprócz niej na cykl ten składają się książki: «Tatiana i Aleksander», «Ogród letni».

Ukazały się też prequelle serii, a mianowicie «Dzieci wolności», «Przepisy Tatiany» oraz «Bellagrand».

Ukazana w tym cyklu historia bez wątpienia ma bezpośrednie odniesienie do historii rodziny samej autorki.

Książki Paulliny Simons można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.