Smak miłości

Tekst
Jak kochać świadomie i bez lęku
Autor:
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Czym jest miłość? W tej oryginalnej i inspirującej książce Osho – jeden z najbardziej rewolucyjnych, współczesnych myślicieli – kwestionuje nasze nawykowe myślenie o miłości. Otwiera możliwość doświadczania miłości, która jest stanem naturalnym, niosącym spełnienie oraz wolnym od chęci posiadania i zazdrości. Osho w charakterystyczny dla siebie sposób posługuje się dowcipem, humorem i wglądem, by przydać nam odwagi do odrzucenia zaburzonych wzorców relacyjnych, które przejęliśmy od innych ludzi. Zachęca też do ponownego odkrycia sensu miłości do siebie samego.

"Kiedy staniesz się gotowy do zbadania przestrzeni miłości, przekonasz się że jesteś napełniony ogromną ilością nieprawdziwych przekonań na temat miłości. W rezultacie nie jesteś w stanie oddzielić prawdy od fałszu".

Osho odpowiada wielu osobom, które pytają go o miłość. Ukazuje przy tym nowe drogi kochania, na których doznasz przemiany i będziesz kontaktował się z ludźmi w nowy sposób. Oznacza to:

* Miłość bez lgnięcia

* Oswobodzenie się od lęku przed samotnością

* Bycie w pełni obecnym w swoich relacjach

* Utrzymywanie miłości w stanie świeżości i ożywienia

* Bycie partnerem życiowym, który stwarza możliwość wzrostu i rozwoju

* Poddanie ego, dzięki czemu możesz poddać się miłości

Książka inspiruje do spojrzenia na miłość w nowy sposób i do doświadczenia prawdziwej radości dzielenia się nią.

Miłość musi być w twoim życiu czymś realnym, a nie rodzajem poematu lub marzenia.

Musi się urzeczywistnić. Nigdy nie jest za późno, by po raz pierwszy doświadczyć miłości. Naucz się kochać. Niewiele osób potrafi to robić. Wszyscy ludzie wiedzą, że miłość jest potrzebna, wiedzą że bez miłości życie pozbawione jest znaczenia, nie wiedzą jednak, w jaki sposób kochać.

Cokolwiek robią w imię miłości, nie jest to prawdziwą miłością. Mieszają oni miłość z wieloma innymi stanami, jak zazdrość, złość, nienawiść, chęć posiadania, dominacja, egocentryzm.

Wszystkie te trujące uczucia niszczą nektar miłości.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 25 listopada 2020
  • Rozmiar: 260 str. 2 ilustracje
  • ISBN: 9788381437370
  • Tłumacz: Paweł Karpowicz
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
OSHO "Smak miłości" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Biblioteka OSHO»
Księga zrozumienia
Kurs medytacji
Smak miłości
-5%
Pamela Rumkowska
08 stycznia 2021

Osho był jednym z moich większych odkryć zeszłego roku. Wartości przekazywane przez tego myśliciela trafiają do mnie w stu procentach, dodatkowo przekazuje je w prosty i niepozbawiony humoru sposób. W książce «Smak miłości» jak sam tytuł wskazuje, autor kupił się na zagadnieniu najcenniejszej ze wszystkich wartości – miłości. Opowiada jakie przyjmuje ona kształty, jak można ją łatwo pomylić z innymi namiętnościami, oraz czym tak naprawdę jest wolna od wszelkich schematów, prawdziwa postać miłości. Gorąco polecam tę książkę czytelnikom skłonnym do refleksji.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę