Opowiadania bizarne

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Opowiadania bizarne
Opowiadania bizarne
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 57,90  46,32 
Opowiadania bizarne
Tekst
Opowiadania bizarne
E-book
28  20,44 
Szczegóły
Opowiadania bizarne
Audio
Opowiadania bizarne
Audiobook
Czyta Olga Tokarczuk, Danuta Stenka, Filip Kosior, Kamila Kuboth-Schuchardt, Kamilla Baar-Kochańska, Maciej Kowalik, Magdalena Cielecka, Mariusz Bonaszewski, Robert Jarociński, Wiktor Zborowski
29,90  21,83 
Szczegóły
Opis książki

Świat staje się coraz bardziej bizarny

Najnowszy zbiór opowiadań Olgi Tokarczuk

Zaskakujące i nieprzewidywalne opowiadania, dzięki którym inaczej spojrzymy na otaczającą nas rzeczywistość

Pochodzące z języka francuskiego słowo „bizarre” znaczy: dziwny, zmienny, ale też śmieszny i niezwykły. Taka właśnie – zadziwiająca i wymykająca się wszelkim kategoriom – jest najnowsza książka Olgi Tokarczuk.

Dziesięć opowiadań. Każde z nich toczy się w innej przestrzeni. Wołyń w epoce potopu szwedzkiego, współczesna Szwajcaria, odległa Azja i miejsca wyimaginowane.

Czym jest poczucie dziwności i skąd ono pochodzi? Czy dziwność jest cechą świata, czy może jest w nas?

Zmienny rytm opowiadań sprawia, że czytelnik ani przez chwilę nie może być pewny tego, co wydarzy się na kolejnej stronie. Olga Tokarczuk wytrąca nas ze strefy komfortu, wskazując, że świat staje się coraz bardziej niepojęty.

Obecne w opowiadaniach elementy groteski, czarnego humoru, fantastyki i grozy unaoczniają, że w naszej rzeczywistości nic nie jest takim, jakim się wydaje.

Olga Tokarczuk – jedna z najbardziej cenionych na świecie i najczęściej nagradzanych polskich pisarek. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków. Dwukrotnie uhonorowana Nagrodą Literacką Nike: za powieści Bieguni i Księgi Jakubowe. Otrzymała również m.in. Paszport „Polityki”, Nagrodę im. Kościelskich, Brücke Berlin-Preis, słoweńską nagrodę Vilenica, Uznamską Nagrodę Literacką, Międzynarodową Nagrodę Literacką Domu Kultury i Teatru Miejskiego w Sztokholmie, nominację do grona finalistów International IMPAC Dublin Literary Award oraz nominację do The Man Booker International Prize 2018 za powieść Flights (Bieguni). Mieszka we Wrocławiu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788308066744
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Olga Tokarczuk "Opowiadania bizarne" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Opowiadania bizarne
Audiobook
Czyta Olga Tokarczuk, Danuta Stenka, Filip Kosior, Kamila Kuboth-Schuchardt, Kamilla Baar-Kochańska, Maciej Kowalik, Magdalena Cielecka, Mariusz Bonaszewski, Robert Jarociński, Wiktor Zborowski
29,90  21,83 
Bartosz Popławski
25 lutego 2020

Olga Tokarczuk od dawna jest jednym z moich ulubionych pisarzy i cieszę się, że nie wszystkie jej prace zostały jeszcze przeczytane. Większość historii z tej kolekcji jest właśnie taka. Jak zawsze wywarli na mnie ogromne wrażenie, sprawili, że dużo myślałem i dużo widziałem z drugiej strony. Z wielu stron jednocześnie, aby być całkowicie szczerym))

Wydaje mi się, że naprawdę dobra historia to taka, która stawia właściwe pytania i nie daje gotowych odpowiedzi. Dla mnie cała praca Olgi Tokarczuk spełnia to kryterium. Jednak podobnie jak literatura klasyczna, która przeszła próbę czasu. Jestem pewien, że prace Olgi również staną się klasyką. Dla mnie już tak się stało.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę