Opowiadania bizarneAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opowiadania bizarne
Tekst
Opowiadania bizarne
E-book
28 
Szczegóły
Opis książki

NIEPRZEWIDYWALNE, DZIWNE, PIĘKNE, BUDZĄCE GROZĘ HISTORIE BIZARNE W INTERPRETACJI 10 LEKTORÓW

Dziesięć opowieści. Każda z nich toczy się w innej przestrzeni. Wołyń w epoce potopu szwedzkiego, współczesna Szwajcaria, zwyczajna kamienica gdzieś w Polsce, odległa Azja i miejsca wyimaginowane.

Czytelnik nie może być pewien, dokąd doprowadzą go poszczególne historie. Olga Tokarczuk wytrąca nas ze strefy komfortu, wskazując, że świat staje się coraz bardziej niepojęty.

Francuskie słowo „bizarre” znaczy: dziwny, ale też śmieszny i niezwykły. Czym jest poczucie dziwności i skąd ono pochodzi? Czy bizarność jest cechą świata, czy może jest w nas?

SPIS OPOWIADAŃ:

Pasażer – czyta Kamila Kuboth-Schuchardt Zielone dzieci – czyta Wiktor Zborowski Przetwory – czyta Mariusz Bonaszewski Szwy – czyta Kamilla Baar-Kochańska Wizyta – czyta Olga Tokarczuk Prawdziwa historia – czyta Maciej Kowalik Serce – czyta Robert Jarociński Transfugium – czyta Danuta Stenka Góra Wszystkich Świętych – czyta Magdalena Cielecka Kalendarz ludzkich świąt – czyta Filip Kosior

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • ISBN: 9788308065013
  • Lektorzy: Olga Tokarczuk, Danuta Stenka, Filip Kosior, Kamila Kuboth-Schuchardt, Kamilla Baar-Kochańska, Maciej Kowalik, Magdalena Cielecka, Mariusz Bonaszewski, Robert Jarociński, Wiktor Zborowski
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Olga Tokarczuk "Opowiadania bizarne" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Opowiadania bizarne
E-book
28 
Grażyna Janoska
18 marca 2020

Po «Górze Wszystkich Świętych» i «Biegunach» przyszedł czas na «Opowiadania bizarne». Tak jak w przypadku poprzednich powieści, «opowiadania» to prawdziwie inteligentna rozrywka. Jest nad czym się zastanowić po przeczytaniu, autorka wprowadza mnie w inny wymiar swoim stylem i prowadzeniem z czytelnikiem charakterystycznego dla niej, psychologicznego spaceru. Dziwne historie, z pozoru trudne do zrozumienia. Jednak wszystko ma sens i łączy se w jedną, piękną całość. Jak przystało na Noblistkę.

dorota.wierzbinska
27 sierpnia 2020

Tak, opowiadania Noblistki czyta sie przyjemnie i lekko, choc nie traktuja o sprawach latwych, ale przede wszytskim czyta sie ze zadziwieniem oczywiscie. Kolejne opowiadania zatrzymuja nas na chwile w dziwnym miejscu i czasie, tak w przeszlosci, jak w przyszlosci, czy tez tu i teraz. Natomiast audiobooka odsluchuje sie z ogromna przyjemnoscia, bo lektorzy serwuja nam swoim glosem, jego melodia i intonacja cudna uczte dla ucha. Ma Pani Grazyna racje – sluchajac Opowiadan Bizarnych dajemy sie zaprosic na psychologiczny spacer … Z serca polecam kazdemu. I dziekuje Pani Oldze Tokarczuk za te opowiadania. Bo sa niesamowite.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę