Księgi Jakubowe

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Księgi Jakubowe
Księgi Jakubowe
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 99,80  79,84 
Księgi Jakubowe
Audio
Księgi Jakubowe
Audiobook
Czyta Adam Ferency, Agata Kulesza, Danuta Stenka, Jan Peszek, Maja Ostaszewska, Mariusz Bonaszewski, Wiktor Zborowski
49,90  24,95 
Szczegóły
Opis książki

NAGRODA NOBLA 2018

NAGRODA LITERACKA NIKE 2015

Rzeczpospolita w przededniu rozbiorów, wielokulturowa, wieloetniczna kraina bliższa Stambułowi niż Paryżowi i człowiek znikąd, który zmieni los wielu tysięcy ludzi. Wielka podróż od chłopskich chat poprzez magnackie dwory aż do cesarskich komnat.

Na Podolu pojawia się młody, przystojny i charyzmatyczny Żyd – Jakub Lejbowicz Frank. Tajemniczy przybysz z odległej Smyrny zaczyna głosić idee, które szybko dzielą społeczność żydowską. Dla jednych heretyk, dla innych zbawca zgromadzi już niebawem wokół siebie krąg oddanych sobie uczniów, wywołany zaś przezeń ferment może odmienić bieg historii i zmienić kształt tej części świata.

„Przewrotne i wielopoziomowe dzieło, które wymyka się wszelkim prawdom ostatecznym”. „Svenska Dagbladet”

„W niezwykle żywy sposób Tokarczuk ukazuje złożoność i różnorodność Europy Środkowej u zarania epoki Oświecenia. To warte przypomnienia zwłaszcza dziś, gdy różnorodność neguje się w imię mitologii nacjonalistycznych”. „Le Temps”

„Nagrodzona książka jest wspaniałą pochwałą różnorodności i bogactwa mówiącego świata, który nie ma kulturowego centrum, do którego każdy skądś przybył i ma do opowiedzenia swoją historię. Nie ma wiodącego narratora, nie ma głównego bohatera, każdy ma swoją wersję. Świat puchnie i trzeszczy od nadmiaru opowieści. Nie sprosta im encyklopedia, rozsadzą każdą historyczną narrację. Jedynie ucho Boga może je pomieścić, zrozumieć i nadać sens uniwersalny”. Ryszard Koziołek, Laudacja, Nagroda Literacka Nike 2015

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 10 lutego 2021
  • Rozmiar: 1130 str. 88 ilustracji
  • ISBN: 9788308072097
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Olga Tokarczuk "Księgi Jakubowe" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Księgi Jakubowe
Audiobook
Czyta Adam Ferency, Agata Kulesza, Danuta Stenka, Jan Peszek, Maja Ostaszewska, Mariusz Bonaszewski, Wiktor Zborowski
49,90  24,95 
Jolanta Opalińska
15 marca

Dzieło Olgi Tokarczuk wciąga i zachwyca już od pierwszego zdania. Od razu poczułam się zauroczona pięknym, obrazowym stylem, który sprawił, że bez problemu zagłębiłam się w ten dawno miniony świat – i dałam mu się oczarować… Czytałam jak w transie i nie mogłam przestać – mimo że to właściwie zupełnie nie jest moja tematyka! Drobiazgowa, przemyślana w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Research jakiego musiała dokonać autorka robi ogromne wrażenie. Nie dziwi mnie teraz, że na napisanie „Ksiąg Jakubowych” Tokarczuk poświęciła siedem lat. Chylę czoła! I polecam każdemu!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę