Dom dzienny, dom nocnyTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Dom dzienny, dom nocny
Dom dzienny, dom nocny
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 85,80  68,64 
Dom dzienny, dom nocny
Audio
Dom dzienny, dom nocny
Audiobook
Czyta Olga Tokarczuk
42,90 
Szczegóły
Opis książki

Literacka, imaginacyjna oda do pogranicza, nie tylko geograficznego, fizycznego, ale w najszerszym rozumieniu tego pojęcia… Jedna z najgłośniejszych i najszerzej komentowanych powieści Olgi Tokarczuk.

„W tej mieszance pięknych, uderzających obrazów odnajdziemy portret wyjątkowego miejsca, w którym skupiają się rozmaite kultury, jednostkowe losy i osobne punkty widzenia”. Z UZASADNIENIA WERDYKTU NOBLOWSKIEGO KRÓLEWSKIEJ SZWEDZKIEJ AKADEMII NAUK

„Olga Tokarczuk udowadnia, że granice są po to, by je przesuwać. Nienaturalne przeszkody, takie jak ograniczenia literackiego gatunku czy społeczne konwenanse, wymazuje bez zawahania, by móc naszkicować swoim piórem świat ze wszech miar zachwycający, nietuzinkowy, inny od wszystkich”. „LE MONDE”

„Tokarczuk czaruje, stwarza z pustki, dopisuje dalsze ciągi do tego, co jej wiadomo. Trudniej mi nazwać tę przedziwną umiejętność przykuwania do lektury. Jej powieść czyta się chciwie i pospiesznie…” PIOTR ŚLIWIŃSKI

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 14 października 2020
  • Rozmiar: 320 str. 1 ilustracja
  • ISBN: 9788308072066
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Olga Tokarczuk "Dom dzienny, dom nocny" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Dom dzienny, dom nocny
Audiobook
Czyta Olga Tokarczuk
42,90 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę