TRZEBA KRZYCZEĆ w obronie deptanych wartościTekst

Z serii: Varia
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Czasem milczenie nie jest złotem. Czasem trzeba krzyczeć.

Zwłaszcza kiedy zagrożone są najważniejsze dla człowieka wartości.

„Trzeba krzyczeć” – twierdzi ojciec Ludwik Wiśniewski, dominikanin, wieloletni duszpasterz młodzieży akademickiej. Nadal aktywny duchowny, a jednocześnie wnikliwy obserwator życia społecznego i politycznego oraz publicysta, kilka miesięcy temu, na uroczystościach pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza porwał zebranych, mówiąc, że władza nie może zasadzać się na kłamstwie. Wtedy mówił dobitnie. Dziś – jak twierdzi – najwyższy czas wołać donośnie, krzyczeć wręcz, ku ostrzeżeniu i otrzeźwieniu, byśmy nie runęli w przepaść. W rozmowach z Anną Bimer przewija się ten dobitny ton, gdy mowa o kłamstwie, ale jest też wiele ciepła i otuchy, kiedy autorzy rozmawiają o wolności, miłości i tolerancji.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 30 października 2019
Ojciec Ludwik Wiśniewski "TRZEBA KRZYCZEĆ w obronie deptanych wartości" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
OswaldO
19 lutego 2020

Książka Ojca Ludwika Wiśniewskiego jest ciekawym podsumowaniem kryzysu wartości w dzisiejszych czasach. Jak można się spodziewać, lektura ma sporo odniesień do religii, jednak nie jest nią przesycona. Wnikliwa i zaskakująco dobitna. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę