Głębokie rany

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Głębokie rany
Głębokie rany
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 68  54,40 
Głębokie rany
Głębokie rany
Audiobook
Czyta Maja Ostaszewska
34 
Szczegóły
Opis książki

Skomplikowana intryga w kręgu wyższych sfer. Rewelacyjny kryminał.

W swoim podfrankfurckim domu zostaje zamordowany David Goldberg, milioner, filantrop, Żyd ocalony z Oświęcimia. Niedługo po nim ginie kolejny osiemdziesięciolatek. Ofiary łączy zagadkowa liczba zapisana przez mordercę na miejscu zbrodni oraz bliska znajomość z Verą Kaltensee, równie sędziwą przedstawicielką lokalnej arystokracji.

Sekcja zwłok wykaże jeszcze jeden punkt wspólny – szokującą tajemnicę obu mężczyzn – tatuaż zdradzający przynależność do SS.

Komuś wpływowemu bardzo zależy na tym, by sprawę Goldberga zamieść pod dywan, ale jego morderca nie da o sobie zapomnieć. Policjanci Pia Kirchoff i Oliver von Bodenstein, zaangażują się w śledztwo do tego stopnia, że aby zebrać informacje, wykorzystają prywatne kontakty, a nawet kilka razy odłożą na bok regulamin. Czy i tym razem nie zawiedzie ich intuicja?

Głębokie rany to niezwykle przejmujący kryminał, złożony i nietuzinkowy. Nietypowo ofiarami są tu Niemcy pochodzący z Prus Wschodnich, wypędzeni z rodzinnej miejscowości przez wojenną zawieruchę. Choć motyw morderstw pozostanie nieodgadniony do samego końca, odpowiedzi na niejedno ważne pytanie w tej sprawie poszukać trzeba będzie w Polsce...

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788372788542
  • Tłumacz: Anna Urban, Miłosz Urban
  • Wydawca: Media Rodzina
  • Spis treści
Nele Neuhaus "Głębokie rany" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Głębokie rany
Audiobook
Czyta Maja Ostaszewska
34 
Książka należy do serii
«Gorzka Czekolada»
Finał Rosie
Piętno Katriny
Okrutna siostra
-5%
Książka należy do serii
«Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff»
Zły wilk
Przyjaciele po grób
Dzień Matki
-5%
Leopold Zukowski
26 lipca 2020

Bardzo fajna książka. Wiele ciekawych postaci, wiele potencjalnych morderców, wiele motywów i.. niesamowite, zaskakujące zakończenie. Nie mogłem oderwać się od czytania! Autorka rewelacyjnie buduje napięcie, genialnie konstruuje intrygę, genezą sięgającą czasów II Wojny Światowej. Na samym początku być może poznajemy zbyt wielu bohaterów i wprowadza to pozorny chaos, ale z biegiem czasu wszystko ładnie się klaruje. Nele Neuhaus trafia na listę moich ulubionych pisarzy, na pewno sięgnę po koleje książki jej autorstwa.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę