Na własne ryzyko

Tekst
Ukryte asymetrie w codziennym życiu
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Na własne ryzyko
Na własne ryzyko
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 82,90  66,32 
Na własne ryzyko
Na własne ryzyko
Audiobook
42,90  30,46 
Szczegóły
Opis książki

Intrygująca książka jednego z najbardziej znanych ekonomistów na świecie, która podważa nasze przekonania na temat ryzyka i korzyści, polityki i religii, finansów i osobistej odpowiedzialności

W swojej najbardziej jak dotąd prowokacyjnej książce jeden z czołowych myślicieli naszych czasów definiuje na nowo, co to znaczy zrozumieć świat, odnieść sukces w zawodzie, współtworzyć rzetelne i sprawiedliwe społeczeństwo, umieć wykrywać nonsensy i wpływać na innych. Powołując się na przykłady od Hammurabiego do Seneki, od giganta Anteusza po Donalda Trumpa, Nassim Nicholas Taleb pokazuje, jak gotowość do zaakceptowania ryzyka własnego stanowi niezbędny atrybut bohaterów, świętych i ludzi odnoszących sukcesy we wszystkich dziedzinach życia. Autor, w sposób jak zawsze jednocześnie przystępny i obrazoburczy, rzuca wyzwanie wielowiekowym przekonaniom na temat cnót tych, którzy stoją na czele wojskowych interwencji, dokonują inwestycji finansowych oraz promują religijne wyznania.

„Głos najbardziej proroczy ze wszystkich. . . Taleb jest prawdziwie wybitnym filozofem. . . kimś, kto jest w stanie zmienić nasz sposób postrzegania struktury świata – dzięki sile, oryginalności i prawdziwości swoich idei".

John Gray, GQ

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 09 czerwca 2020
  • ISBN: 9788381169875
  • Tłumacz: Alicja Unterschuetz, Maciej Krzak
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Nassim Nicholas Taleb "Na własne ryzyko" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Na własne ryzyko
Audiobook
42,90  30,46 
Milena Kosobucka
03 listopada 2020

Idealna książka dla osób, które lubią poszerzać swoje horyzonty myślowe, pomyśleć, zastanowić się, rozważyć :) Publikacja niedługa, ponieważ licząca niewiele ponad 300 stron. Za to bardzo bogata w nawiązania, odwołania. Można śmiało powiedzieć, że jest to esej filozoficzny. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę