Na własne ryzyko

Audio
Ukryte asymetrie w codziennym życiu
0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Na własne ryzyko
Tekst
Na własne ryzyko
E-book
40  29,20 
Szczegóły
Opis książki

Do audiobooka jest dołączony plik PDF z rysunkami i materiałami z wydania drukowanego!!

Intrygująca książka jednego z najbardziej znanych ekonomistów na świecie, która podważa nasze przekonania na temat ryzyka i korzyści, polityki i religii, finansów i osobistej odpowiedzialności

W swojej najbardziej jak dotąd prowokacyjnej książce jeden z czołowych myślicieli naszych czasów definiuje na nowo, co to znaczy zrozumieć świat, odnieść sukces w zawodzie, współtworzyć rzetelne i sprawiedliwe społeczeństwo, umieć wykrywać nonsensy i wpływać na innych. Powołując się na przykłady od Hammurabiego do Seneki, od giganta Anteusza po Donalda Trumpa, Nassim Nicholas Taleb pokazuje, jak gotowość do zaakceptowania ryzyka własnego stanowi niezbędny atrybut bohaterów, świętych i ludzi odnoszących sukcesy we wszystkich dziedzinach życia. Autor, w sposób jak zawsze jednocześnie przystępny i obrazoburczy, rzuca wyzwanie wielowiekowym przekonaniom na temat cnót tych, którzy stoją na czele wojskowych interwencji, dokonują inwestycji finansowych oraz promują religijne wyznania.

„Głos najbardziej proroczy ze wszystkich. . . Taleb jest prawdziwie wybitnym filozofem. . . kimś, kto jest w stanie zmienić nasz sposób postrzegania struktury świata – dzięki sile, oryginalności i prawdziwości swoich idei".

John Gray, GQ

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 25 lutego 2021
  • ISBN: 9788382022339
  • Tłumacz: Alicja Unterschuetz, Maciej Krzak
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Nassim Nicholas Taleb "Na własne ryzyko" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Na własne ryzyko
E-book
40  29,20 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę