Opis książki

Związek Dziewanny i Dobromira zakończył się tragicznie. Ukąszona przez jadowitą żmiję młoda żona i matka przed śmiercią łączy dłonie Rzepki i swego męża, wyrażając pragnienie, by się pobrali i zostali rodzicami małego Radosława. W niedługim czasie Rzepka rodzi bliźnięta – Milenę i Ludomira – które wychowują się razem z synem Dziewanny.

Mijają lata i dzieci dorastają. Każde poznaje miłość i musi wybrać własną drogę, na której szczęście przeplata się z bólem, radość ze smutkiem, a nadzieja z rozpaczą. Taki już jest człowieczy los, że raz dobro, raz zło rozdaje, a bohaterom nie pozostaje nic innego, jak się podporządkować.

Napisana z epickim rozmachem powieść ukazuje świt nowych idei będących konsekwencją przyjęcia chrztu przez Mieszka I. Świat starych pogańskich wierzeń z wolna ustępuje miejsca nowej wierze, która na zawsze odmieni oblicze rodzącego się Piastowego państwa.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 listopada 2019
  • ISBN: 978-83-8146-459-8
  • Lektor: Ilona Chojnowska
  • Wydawca: Storybox
Monika Rzepiela "Słowiańskie siedlisko Tom 2 Dar Rzepki" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne książki tego autora:
Słowiańskie siedlisko. Tom 1
Monika Rzepiela
29,95 23,36
Dwór w Czartorowiczach Nowe pokolenie
Monika Rzepiela
29,95 20,97
Dwór w Czartorowiczach
Monika Rzepiela
29,95 20,97
Szlacheckie gniazdo. Tom 1
Monika Rzepiela
29,95
Rozwiń
Napisz recenzję
Napisz recenzję
Zamieść interesującą recenzję
składającą się przynajmniej z 120 znaków