Niemcy opętane

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Niemcy opętane
Niemcy opętane
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 74,30  59,44 
Niemcy opętane
Niemcy opętane
Audiobook
Czyta Bartosz Głogowski
39,90  28,73 
Szczegóły
Opis książki

W wyniku drugiej wojny światowej Niemcy legły w gruzach. Zniszczenia dotyczyły nie tylko – a nawet nie przede wszystkim – materialnej sfery życia. Trwalsza od unicestwienia miast, dotkliwsza od okupacji i piętna klęski okazała się ruina moralna. W tysiąc dziewięćset czterdziestym piątym roku Niemcy były wyrzutkiem świata odpowiedzialnym za niewyobrażalne zbrodnie.

Można odnieść wrażenie, że po grozie Trzeciej Rzeszy, po Holokauście i najkrwawszym, najbardziej destrukcyjnym konflikcie w historii ludzkości irracjonalne obsesje i lęki dosłownie zawładnęły umysłami Niemców. Czarownice i czarownicy rozpełźli się po kraju, mnożyli się uzdrowiciele i cudotwórcy, egzorcyści walczący z nawiedzającymi ludzi demonami, a plotki wieszczące apokalipsę lotem błyskawicy obiegały wsie i miasta.

W tym czasie w fantazjach o czarnej magii kryje się znacznie więcej niż cień powszechnych traum i depresji. Dlaczego właśnie kwestia zła zawładnęła powojenną wyobraźnią Niemców, dlaczego magiczne obsesje i apokaliptyczne wizje eksplodowały właśnie wtedy?

Wsłuchując się uważnie w głosy chorych na duszy i ciele, w historie opowiadane przez duchy, demony i czarownice, Monica Black przedziera się przez barierę przemilczeń i grobową ciszę do jądra Niemiec po drugiej wojnie światowej.

Monica Black wykłada historię na Uniwersytecie Tennessee. Jest autorką książki «Death in Berlin: From Weimar to Divided Germany», która otrzymała prestiżowe nagrody Wiener Library Ernst Fraenkel Prize oraz Hans Rosenberg Prize.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 18+
  • Data dodania do LitRes: 19 sierpnia 2021
  • ISBN: 9788382348064
  • Tłumacz: Bartosz Kurowski
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Monika Black "Niemcy opętane" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Niemcy opętane
Audiobook
Czyta Bartosz Głogowski
39,90  28,73 
Maria Bartkowiak
01 listopada

Zaskakująca, bardzo ciekawa książka. Obraz powojennych Niemiec, jaki stworzyła autorka jest bardzo interesujący. Opowieści podparte prawdziwymi wydarzeniami, historie, które czyta się z przejęciem i ta prawda, którą chce nam przekazać zasługuje na wielką uwagę.Ta książka pokazuje nam nieznaną historię Niemiec, to studium socjologiczne, dzięki któremu możemy przekonać się, co działo się, gdy opadł wojenny pył. Bardzo polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę