Szepty przeszłościTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Kiedy nastoletnia Miriam po raz kolejny wszczyna awanturę w klubie, matka decyduje się na umieszczenie jej w szpitalu psychiatrycznym. Z koszmaru, jaki rozgrywa się za murami placówki, uwalnia dziewczynę dziadek, który zabiera wnuczkę do siebie. Starszy pan stawia jeden warunek – Miriam musi zacząć chodzić do szkoły. Dla nastolatki, która do tej pory uczyła się w domu, nie będzie to proste, ale tym razem nie ma wyboru. W przystosowaniu się do nowej rzeczywistości ma jej pomóc Piotrek, najprzystojniejszy chłopak w liceum.


Czy mu się uda? Zadania z pewnością nie ułatwi fakt, że Miriam ma już przyjaciela, który... jest niewidzialny. A to tylko początek tajemnic, jakie skrywa w sobie nieszczęśliwa nastolatka...


Wciąż trzymał mnie za rękę, co jakiś czas rysując kółka na moim nadgarstku. Czułam miłe łaskotanie i nie mogłam się skupić na tym, co mówię.

– Czy twój kolega naprawdę cię wystawił, czy jednak to był pretekst, żeby mnie zabrać do kina? – zapytałam, a widząc jego speszoną minę, dodałam: – Tylko nie kłam.

Westchnął ciężko i wolną ręką przeczesał swoje cudne włosy. Zapatrzyłam się na nie, myśląc nad tym, jak by to było ich dotknąć.

– Możliwe, że był to po części pretekst.

– Wiedziałam!

Roześmiałam się. Zatrzymał się zdziwiony.

– To znaczy, że nie jesteś na mnie zła?

Spojrzałam na niego czulej.

– Jak mogłabym być zła o coś, co sprawiło mi przyjemność?

Uśmiechnął się, a jego spojrzenie z powrotem stało się pewne.

– Ale mam jeszcze jedno pytanie.

– Odpowiem na każde, piękna.

Znowu to słowo. Wciąż nie rozumiałam, jak on może uważać mnie za piękną. Uniósł dłoń i odgarnął mi kosmyk włosów z policzka.


Milena Breś – na co dzień pasjonatka i studentka języków obcych. Podróżując, często stawia wszystko na jedną kartę i ufa w większe dobro, pokazując, że nie warto się bać. Pisanie pokochała już jako dziecko, a wydanie swojej twórczości od tego momentu stało się jej największym marzeniem.

„Szepty Przeszłości” to jej debiutancka powieść napisana w wieku 18 lat.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 01 października 2020
Milena Breś "Szepty przeszłości" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Kunegunda Gursky
30 grudnia 2020

Powieść, którą przeczytałam jednym tchem! Żałuję, że miała tylko 200 stron, ponieważ niektóre wątki powinny zostać bardziej rozwinięte. Książka niesamowicie wciągająca! Świetne dialogi, zachęcające do bliższego poznania bohaterów. Jeśli ktoś szuka niegłupiej, napisanej lekkim piórem, poruszające ważne kwestie książki, jest to idealny wybór. Dawno nie czytałam tak dobrej książki!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę