Wszyscy jesteśmy cyborgami

Tekst
Jak internet zmienił Polskę
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Wchodząc w XXI wiek Polska – jak i cały świat – stała się areną cyfrowej rewolucji. Komputery z fantastycznych wizji przeobraziły się w przedmioty codziennego użytku. Bezgłośny światłowód wyparł skrzeczące modemy, a pokolenie MTV, zbiorowy umysł zjednoczony przed telewizorem, ustąpiło przed pokoleniem Neo, cyborgami połączonymi z komputerami – i sobą nawzajem. Miłość, polityka, kultura, media – globalna sieć odmieniła wszystko. Internet stał się „miejscem”, w którym żyjemy, bawimy się, kochamy, walczymy i nienawidzimy. Czytamy fake newsy, tweetujemy, share’ujemy kontent, lajkujemy… Stanowimy konglomerat umysłów, ciał i maszyn.

Wszyscy jesteśmy połączeni. Wszyscy jesteśmy cyborgami.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 30 października 2019
Michał R. Wiśniewski "Wszyscy jesteśmy cyborgami" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Olga Pietruszewska
20 stycznia 2020

Z pozoru chaotyczna lektura, która porusza bardzo ważny dziś temat – przejście społeczeństwa do Internetu i bezpieczeństwa w sieci. Sporo ciekawych informacji, ponad to "Wszyscy jesteśmy cyborgami' jest bardzo dobrze napisana. Czytanie książki Wiśniewskiego to sama przyjemność.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę