3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Martwe ciała

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Martwe ciała
Martwe ciała
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 75  60 
Audio
Martwe ciała
Audiobook
Czyta Jakub Kamieński
40 
Szczegóły
Opis książki

Prawdziwa historia seryjnego zabójcy i nekrofila


Edmund Kolanowski, poznański nekrofil, działał w latach 80. XX wieku. Śledztwo z wnikliwością i skrupulatnością rekonstruują w porażającym reportażu Michał Larek i Waldemar Ciszak, ukazując mroczną umysłowość sprawcy oraz zaangażowanie osób i instytucji, które zajmowały się jego sprawą. To lektura dla osób o mocnych nerwach.


„Przerażająca książka, która na długo zapada w pamięci. Sprawdźcie sami, gorąco polecam!”


                                                              Marcin Myszka, Niediegetyczne, Kryminatorium


Michał Larek – pisarz, wykładowca i autor podcastu Zabójcze opowieści. Pracuje w Instytucie Filologii Polskiej UAM w Poznaniu (Zakład Literatury i Kultury Nowoczesnej). Bada techniki przyciągania uwagi odbiorcy i prowadzi warsztaty ze storytellingu. Autor serii kryminalnej Dekada oraz współautor Mężczyzny w białych butach (wraz z Waldemarem Ciszakiem).


Waldemar Ciszak – były prokurator Wydziału Śledczego Prokuratury Wojewódzkiej w Poznaniu, radca prawny, aktualnie adwokat Wielkopolskiej Izby Adwokackiej w Poznaniu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 18+
  • Data dodania do LitRes: 31 marca 2020
Michał Larek "Martwe ciała" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Martwe ciała
Audiobook
Czyta Jakub Kamieński
40 
Hugo Chodowiecki
17 kwietnia 2020

Idealna pozycja dla osób zainteresowanych profilami psychologicznymi morderców, psychopatów i pokrewnego «towarzystwa». «Martwe ciała» to znakomity, rzetelny reportaż prezentujący działalność przestępczą Edmunda Kolanowskiego w latach osiemdziesiątych. Nie jest to lekka lektura, zdecydowanie dla czytelników o mocnych nerwach. Tekst jest niezwykle autentyczny, momentami makabryczny, pokazuje bezwzględność i wyparcie z jakiejkolwiek moralności tego człowieka. Autor zadbał o zaprezentowanie czytelnikowi najmniejszych szczegółów zbrodni oraz śledztwa w sprawie mordercy. Konkretne fakty i wywiady ze świadkami. Naprawdę dobra lektura. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę