Asertywność.Tekst

Sięgaj po to, czego chcesz, nie raniąc innych
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy! Bezczelna czy pewna siebie? Asertywny czy agresywny? Cienka jest granica pomiędzy tymi postawami. Jak więc wyrażać swoje uczucia i potrzeby, nie raniąc innych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą autorzy tej książki. Asertywność zapoczątkowała rewolucję w relacjach partnerskich. Psychologowie polecają ją jako najbardziej kompletny, praktyczny i kompetentny kurs asertywności. Najnowsze wydanie zostało poszerzone o nowy materiał: podejmowanie decyzji, aby wyrazić siebie, wyrażanie gniewu, leczenie lęków. Ten przetłumaczony na kilkanaście języków poradnik krok po kroku prezentuje pokonywanie przeszkód na drodze do asertywnego myślenia i działania. Nie daj się! Tak w skrócie można opisać sztukę bycia asertywnym. Przede wszystkim jest to umiejętność tworzenia zdrowych relacji, której trzeba się po prostu nauczyć. A do nauki potrzebny jest DOBRY podręcznik!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • ISBN: 9788374894456
  • Tłumacz: Maciej Adam Michalski
  • Wydawca: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
  • Spis treści
Robert Alberti "Asertywność." — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Asertywność zawsze była moją piętą Achillesową. Każdy ma swoje plany i marzenia, chce osiągać pewne cele, które nie zawsze są na wyciągniecie ręki. Dla mnie pierwsze zetknięcie się ze sprawieniem problemu drugiej osobie w drodze do mojego własnego celu zawsze oznaczało klęskę i odwrót. Z uwagi na fakt, że bardzo chciałam zmienić to położenie zaczęłam szukać odpowiednich publikacji, które pomogłyby wyjaśnić mi na czym polega właściwa asertywność i jak ludzie osiągają swoje cele nie raniąc innych ludzi. Ciesze się, że w moje ręce wpadł ten właśnie poradnik, który pomógł mi zrozumieć wiele rzeczy i otworzył oczy na moje słabości. Dowiedziałam się co mnie blokuje i jak te blokadę znieść. Wreszcie samo pojęcie asertywności zyskało dla mnie nowe, szersze znaczenie, którego dotąd nie znałam. Mam zamiar uczyć się asertywności i uważam, że wskazówki z książki Roberta Alberti i Michaela Emmons mi w tym pomogą. Wszystkim w podobnej sytuacji do mojej gorąco polecam ten poradnik.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?