Noni Polinezyjski owoc. Lecznicze korzyści dla zdrowia.

Tekst
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

NONI - OWOC WSZECHCZASÓW!


Uzdrawiające właściwości noni, czyli morwy indyjskiej, są znane Polinezyjczykom od stuleci. Kahuni, czyli hawajscy szamani i uzdrowiciele czcili tę roślinę, natomiast Europejczycy dopiero stosunkowo niedawno odkryli jej leczniczą moc. Czas abyś poznać niezwykłe zdrowotne korzyści owocu noni, w przypadku pomocy w najtrudniejszych chorobach takich jak np. w nowotworowych, w cukrzycy, w autyzmie czy w chorobach układu krązenia, nerwowego i setkach innych. Noni stosuje się w celu wzmacniania organizmu i detoksykacji oraz regeneracji i naprawy kodów genetycznych DNA.

NONI jest doskonałym źródłem witamin, składników mineralnych i aminokwasów oraz posiada niezwykle silne właściwości przeciwbólowe. Autorka przedstawia informacje pozyskane bezpośrednio od mieszkańców wysp Polinezji Francuskiej, które potwierdziły się podczas jej wieloletniej praktyki zawodowej. Ludzie ci zalecają noni przy ciężkich chorobach skóry, owrzodzeniach, ropniach i ranach.

Piją sok przy zakłóceniach układu immunologicznego, przeziębieniach, infekcjach bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych, jak również nadciśnieniu, zapaleniu płuc, malarii czy grypie. Podaje się go diabetykom, osobom cierpiącym na raka, w leczeniu dróg oddechowych, kaszlu, a także hemoroidów.

Noni zawiera wyjątkowo wysokie stężenie prokseroniny, enzymu mającego zdolność naprawy chorych komórek, w tym nowotworowych. Obecność tego związku tłumaczy zdumiewające właściwości terapeutyczne, potwierdzone w wielu badaniach naukowych. Naukowcy odkryli, że owoc noni posiada ponad 200 cennych składników, m.in. prokseronina, enzymy, ligniny i błonnik oraz bioenergia słońca, działającą jak „bioenergoterapeuta”. Ponad to, antrachinony, zwiększają sprężystość stawów i tkanki mięśniowej, co chroni przed poczuciem dyskomfortu ciała. Uelastyczniają skórę, zapobiegając powstawaniu zmarszczek. Noni zawiera najwięcej związków irydoidowych spośród poznanych dotychczas roślin. Związki te mają silne właściwości przeciwzapalne. Owoc ten stosowany jest jako naturalny środek w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych oraz w hamowaniu aktywności wirusowo-bakteryjnej. Wspomaga działanie rozkurczowe w mięśniach, w sercu, w naczyniach krwionośnych, w jelitach i w płucach oraz podczas menstruacji. Noni wymusza większe wytwarzanie hormonu i pobudza układ hormonalny do pracy.

Badania naukowe na temat owocu noni prowadzone są od 1950 r. Ekspert w dziedzinie botaniki tropikalnej Jay Rame stwierdził: (...) Od 13 lat, w ciągu których zajmowałem się badaniem rośliny noni, jestem zachwycony jej cudownym działaniem leczniczym. Sukces i użyteczność tej rośliny, tak często opisywane w starych bajkach i podaniach, został już wielokrotnie potwierdzony przez liczne badanie naukowe. Jednak, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z tej rośliny, przy kupowaniu produktu noni, trzeba sprawdzić jego pochodzenie, jakość i stężenie (...). W 1950 r. O.A. Bushnell opublikował w „Pacific Science” artykuł o antybakteryjnych właściwościach owocu noni. Bushnell i współpracownicy odkryli, że ekstrakt z owocu noni wykazywał umiarkowane właściwości antybiotyczne przeciw różnym szczepom Salmonella i Shigella. Ponadto Levand odkrył, że świeży sok z owocu był aktywny przeciw Pseudomonas aeruginosa, Proteus morganii, Staphybcoccus aureus, Bacillus subtilis i Escherichia coli oraz oświadczył, że asperuloside root – substancja czynna odnaleziona w noni, może być aktywnym składnikiem przeciwbakteryjnym. Obserwowano również przeciwbakteryjną aktywność przeciw pięciu różnym szczepom patogenów jelitowych: Salmonella typhosa, Salmonella montevideo, Salmonella schottmuelleri, Shigelia paradysenteriae BH i Shigella paradysenteriae III-z. Noni może być podwójnie toksyczne dla atakujących patogenów, a zarazem neutralizujące toksyny już w organizmie człowieka chroniąc tym samym komórki przed uszkodzeniami, jak również wspomagając oczyszczanie organizmu. Tym samym daje to szansę chorym do wspomagania leczenia groźnych infekcji bakteryjnych, np. tzw. sepsy i innego typu ciężkiego zatrucia organizmu.

Z książki dowiesz się, czym należy się kierować przy wyborze soku z noni i jak stosować go na dręczące Cię dolegliwości. Pijąc go zyskasz więcej energii i chęci do życia, zwiększysz swoją odporność oraz wyeliminujesz schorzenia cywilizacyjne. Noni – Twój sposób na zdrowie. Jednym słowem, skład chemiczny Morinda citrifolia sugeruje, że mamy do czynienia z prawdziwym panaceum, przez co obecnie noni, określa się mianem „aspiryny starożytności” oraz „polinezyjskiej penicyliny”!


O autorce: https://renatazarzycka.com


SPIS TREŚCI:

Wstęp

W poszukiwaniu owocu noni…

Na plantacji

Historia noni

Noni, jako lecznicza roślina wszech czasów

Badania naukowe

Naukowo o korzyściach zdrowotnych noni

„Zielone berety” systemu immunologicznego

Podstawą działania jest synergizm

Regulator systemu kontroli podziałów komórkowych

Serotonina zwana hormonem szczęścia

Serotonina niezbędna w depresji

Nastrój i koncentracja

Ból w organizmie, ból głowy i migrena

Skopoletyna zawarta w owocu noni

Życiodajny tlenek azotu (NO)

L-glutation – „enzym młodości”

„Polinezyjska penicylina” i fitoncydy

Zakażenia wirusowe i proces starzenia się organizmu

Rola bioflawonoidów zawartych w surowych owocach

Noni, jako adaptogen

Noni posiada klucz, który otwiera drzwi do komórki

Porządki we własnym domu

NONI-PPT „wysprząta i przewietrzy organizm”

„Wmieszać w coś” - zioła, suplementy i leki

Zadziwiające działanie soku z noni

Pozytywne działanie uboczne

Dawkowanie noni

Kuracja w beznadziejnych przypadkach

Jak długo stosować sok z noni?

Roślinny bioenergoterapeuta

Co z bioenergią roślin?

Noni a rak

Historia z życia wzięta ‒ rak

Noni a cukrzyca

Wytwarzanie insuliny i glukagonu

Noni, jako „klucz” do wnętrza komórki

Śpiączka cukrzycowa i działanie noni

Historie ludzi stosujących kurację z noni

Z mojej praktyki

Z moich doświadczeń

Jakie noni kupić?

Procesy przetwarzania owocu noni

Zakończenie

Bibliografia

CALINEWS California Fitness

Czasopisma i strony www w Internecie

Naukowe materiały źródłowe

Materiały promocyjne

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 11 września 2021
  • ISBN: 978-83-7853-544-7
  • Redaktorzy: Dr Renata Zarzycka, Akademia Rozwoju Coaching Zycia
  • Wydawca: Akademia Rozwoju Coaching Zycia
  • Spis treści
Dr Renata Zarzycka "Noni Polinezyjski owoc. Lecznicze korzyści dla zdrowia." – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę